Hogyan legyél jó feleség?

La bonne épouse

A film összbevétele 5 946 408 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 602 698 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 864 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film ötlete egy véletlen találkozásnak köszönhetően pattant ki a rendező, Martin Provost fejéből. A direktor kibérelt egy házat nyárra Cotentin-ben, aminek a tulajdonosa egy 80 éves hölgy volt, aki elmondta neki, hogy a szülei tanácsainak ellenére a háború után nem ment vissza tanulni, és inkább egy lányneveldébe ment, hogy együtt maradhasson a barátaival. Szerző: hp

A Hogyan legyél jó feleség? fő témája a női emancipáció kérdése. A rendező, Martin Provost így indokolta, hogy ismét ezt a témakört helyezte a filmje középpontjába: "Valószínűleg köze lehet a saját történetemhez és az apám, illetve a köztem húzódó komoly ellentétnek, mivel ő úgy vélte, a férfi dominancia legitim dolog. Ez az ellentét vezetett oda, hogy fiatalon otthagytam a családomat, és a filmezéssel kezdtem el foglalkozni. A Hogyan legyél jó feleség? egyértelműen az a filmem, amivel a legjobban tudok azonosulni. A legszabadabb alkotásom, egyúttal pedig a legelkötelezettebb is."Szerző: hp

Martin Provost a film cselekményét, mely 1967 és 1968 között játszódik, La Bonneouse-ba helyezte. A filmben bemutatott lányneveldéket az emancipációs mozgalom következtében egytől-egyig bezárták a '70-es években. Szerző: hp

A Hogyan legyél jó feleség? Yolande Moreau és a rendező, Martin Provost harmadik közös filmje a Séraphine és Oú va la nuit után. Szerző: hp

A film casting rendezője, Brigitte Moidon egy speciális tesztet állított össze, amikor a Van Der Beck lánynevelde négy diákját kereste, hogy felmérje a készségeiket. A befutók végül Anamaria Vartolomei, Marie Zabukovec, Pauline Briand és Lily Taïeb lettek.Szerző: hp

Az első franciaországi lányneveldét 1987-ban alapították Reims-ben.Szerző: hp