Lady Macbeth

Deku   2017. 12. 09.

Minden borzasztó volt, kidolgozatlan jelenetek amiket követték a színészek maguk. A karakterek leginkább olyanok voltak mint valami két dimenziós bábuk.

lakilúk   2017. 09. 18.

Elég sok mindent belezsúfoltak a filmbe. Romantikát, testiséget és drámát egyaránt. Nem igazán találkoztam még hasonló történettel, szerintem remekül megvan írva. Én legalábbis élveztem végig.

Berto49   2017. 10. 21.

Leszkov kisregényének erősen átdolgozott változata. A cselekményt Angliába helyezte át az elsőfilmes William Oldroyd, olyan jelenetek is vannak benne, amelyek még csak meg sem fordulhattak az író agyában. A címszereplő alakítója a mindössze 21 éves n... több»

bbozsi   2017. 10. 10.

A hype szintjéhez nem ér fel a film, de valóban nagyszerű alkotás, a főszereplőnő igéző, betölti a vásznat, remélem lesz még lehetősége sokszor megbabonázni a nézőket. A film szájbarágós tanmesének indul, de a végén szerencsére letér erről az útról.... több»

tbelina29   2017. 08. 03.

Gyönyörű a képi világa, szóval ha másért nem is, de ezért érdemes nézni. Máskülönben nem egy sablonos történet, bár néhol nagyon is el tud menni fölösleges klisékbe. Ennek ellenére szerintem irtó jóra sikeredett a film.

cvölf   2017. 06. 02.

Az egészről valahogy a precizitás jut róla eszembe. Szerintem nagyon kidolgozott a film minden szempontból. Az alakítások mondjuk nekem egy kicsit idegesítőek voltak, legalábbis nem nagyon jöttek be a karakterek. De ettől eltekintve engem nagyon le tudott kötni.

William Oldroyd
Florence Pugh

A film összbevétele 1 007 759 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 003 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 494 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Leszkov kisregénye Sosztakovicsot opera komponálásra késztette. A zeneszerző második operája volt. A mű eredeti címe "A mcenszki járás Lady Macbethje" volt, későbbi címén: "Katyerina Izmajlova". Zajos siker után 1936-ban a Pravdaban „Zene helyett hangzavar” címen elmarasztaló kritika jelent meg róla, amely egyértelműen Sztálin véleménye alapján íródott. Azonnal levették a műsorrendről. Később Sosztakovics átdolgozta a művét, amelyet 1963-ban mutattak be Moszkvában. Ezt az átdolgozott művet a Magyar Állami Operaház 2005-ben mutatta be.

(Berto49)

A film világpremierje 2016. szeptember 10-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A filmet nagyon jól fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 89 százalékon áll (2017. augusztus).

Florence Pugh a 72. Velencei Filmfesztiválon elnyerte a legjobb színésznőnek járó díjat.

William Oldroyd mozija amellett, hogy tanulságos mese arról, milyen következményekkel járhat az egyén szabadsága, a bűn társadalmi/pszichológiai természetére is rávilágít. 85/100 több»

Ha élhetek ilyen képzavarral, a Lady Macbeth az érett, fősodron kívül eső darabok gyorséttermi verziója: nem tesz mély benyomást, de pontosan azt kapjuk tőle, amire számítunk.

7,5/10 több»

A Lady Macbeth látszólagos egyszerűsége, letisztult, szinte már csupasznak nevezhető formanyelve és minimalista zenéje ellenére egy olyan komplex esztétikával bíró alkotás, mely nem szolgai módon adaptálja, hanem – a klisés megoldásokat mellőzve – új dimenziókkal gazdagítja az irodalmi alapanyagot, így a későbbiekben minden bizonnyal a legeredetibb feldolgozások egyikeként fogjuk számon tartani. több»