Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Deku   2017. 12. 09.

Minden borzasztó volt, kidolgozatlan jelenetek amiket követték a színészek maguk. A karakterek leginkább olyanok voltak mint valami két dimenziós bábuk.

lakilúk   2017. 09. 18.

Elég sok mindent belezsúfoltak a filmbe. Romantikát, testiséget és drámát egyaránt. Nem igazán találkoztam még hasonló történettel, szerintem remekül megvan írva. Én legalábbis élveztem végig.

Berto49   2017. 10. 21.

Leszkov kisregényének erősen átdolgozott változata. A cselekményt Angliába helyezte át az elsőfilmes William Oldroyd, olyan jelenetek is vannak benne, amelyek még csak meg sem fordulhattak az író agyában. A címszereplő alakítója a mindössze 21 éves nagyon tehetséges Florence Pugh. Eszköztelen játéka hitelesen ábrázolja az unalomtól és a kielégületlenségtől megbomlott lelkületű fiatalasszony tragikus útját. Kísérőzene nélküli, hosszú snittekből álló, dialógusoktól mentes nyomasztó film, ezzel éri el azt, hogy a néző is kényelmetlenül érezze magát, azzal a szándékkal, hogy nyomatékosítsa, ilyen történet akár mostanában is megeshet. A rideg szeretetlenség, az érzelmek száműzése okozhat manapság is ilyen borzalmas tetteket. A házasságba belekényszerített nő témája több irodalmi műben is visszaköszön, csak két példát említve; Flaubert: Bovaryné, illetve a magyar irodalomból Németh László: Iszony című regénye, de egyikben sem olyan mélységesen tragikus a végkifejlet, mint ebben a könyvben/filmben.

bbozsi   2017. 10. 10.

A hype szintjéhez nem ér fel a film, de valóban nagyszerű alkotás, a főszereplőnő igéző, betölti a vásznat, remélem lesz még lehetősége sokszor megbabonázni a nézőket.
A film szájbarágós tanmesének indul, de a végén szerencsére letér erről az útról. Kár, hogy ez a letérés inkább káoszba fulladás, mint okosan épített, és megalapozott fordulatok sorozata.

tbelina29   2017. 08. 03.

Gyönyörű a képi világa, szóval ha másért nem is, de ezért érdemes nézni. Máskülönben nem egy sablonos történet, bár néhol nagyon is el tud menni fölösleges klisékbe. Ennek ellenére szerintem irtó jóra sikeredett a film.

William Oldroyd
Florence Pugh

William Oldroyd mozija amellett, hogy tanulságos mese arról, milyen következményekkel járhat az egyén szabadsága, a bűn társadalmi/pszichológiai természetére is rávilágít. 85/100 több»

Ha élhetek ilyen képzavarral, a Lady Macbeth az érett, fősodron kívül eső darabok gyorséttermi verziója: nem tesz mély benyomást, de pontosan azt kapjuk tőle, amire számítunk.

7,5/10 több»

A Lady Macbeth látszólagos egyszerűsége, letisztult, szinte már csupasznak nevezhető formanyelve és minimalista zenéje ellenére egy olyan komplex esztétikával bíró alkotás, mely nem szolgai módon adaptálja, hanem – a klisés megoldásokat mellőzve – új dimenziókkal gazdagítja az irodalmi alapanyagot, így a későbbiekben minden bizonnyal a legeredetibb feldolgozások egyikeként fogjuk számon tartani. több»

Leszkov kisregénye Sosztakovicsot opera komponálásra késztette. A zeneszerző második operája volt. A mű eredeti címe "A mcenszki járás Lady Macbethje" volt, későbbi címén: "Katyerina Izmajlova". Zajos siker után 1936-ban a Pravdaban „Zene helyett hangzavar” címen elmarasztaló kritika jelent meg róla, amely egyértelműen Sztálin véleménye alapján íródott. Azonnal levették a műsorrendről. Később Sosztakovics átdolgozta a művét, amelyet 1963-ban mutattak be Moszkvában. Ezt az átdolgozott művet a Magyar Állami Operaház 2005-ben mutatta be.

(Berto49 )

A film világpremierje 2016. szeptember 10-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.