Teljes titoktartás

Les traducteurs

A CineMániás - Az online filmmagazin
2020/07/21

Túlságosan is csavaros történet
Ha a Teljes titoktartás csak fele ennyire akart volna titokzatos lenni, akkor is működött volna. Így azonban az erőlködéstől félúton felrobban a motor, és várhatjuk az autómentőt az út szélén. Az meg baromira nem kellemes… Több

Vox.hu
2020/08/06

Teljes titoktartás azért képes egy közepes zsánerfilm benyomását kelteni, mert ugyan a szkript riasztóan buta és logikátlan, legalább van ritmusa, a színészek pedig így is kitesznek magukért. Mintha ők tényleg meglátták volna a mély titkot ott, ahol csak a felszín ordít. Több

Filmezzunk.hu
2020/08/06

Értékelés: 6.8/10
Mindent egybevetve nem rossz film a Teljes titoktartás. Ha nem is megy túl mélyre, azért megkarcol ezt-azt a művészet és az üzlet egymásnak feszüléséből, ugyanakkor elkerülhetetlen szimbiózisából. Több

KULTer.hu
2020/12/30

Irodalom életre-halálra
A magam részéről mindig csodálattal vegyes elfogódottsággal képzeltem el, milyen is lehet az a folyamat, amikor a műfordító egy rábízott szépirodalmi munkát átültet az anyanyelvére. Az élmény ekkor még csak az övé, ő dönti el, hogy a fejében megszülető számtalan variáns közül éppen mely szavakkal szólaltatja meg az írót. Vagyis a műfordító az író hangja, ahogyan ez el is hangzik a Teljes titoktartás című filmben. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!