Leszámolás Denverben (1995)

Things to Do in Denver When You're Dead

Berto49   2018. 03. 16.

Erősen ponyvaízű gengszterfilm, kevesebb klisés fordulat sikerrel emelte volna a nívóját. A szerelmi szál émelyítően szirupos, bár Gabrielle Anwar tényleg hódítóan szép. A felszívódására 48 órát kapó Jimmy, „A szent”, nyomában a szuper bérgyilkossal ... több»

batukán   2015. 12. 26.

20 éve láttam és nem rég gondoltam, hogy jó lenne újra megnézni. Emlékszem, hogy Steve Buscemi milyen jól alakította mr csittet. Szerintem egy nagyon ütős kis krimi.

edessszilvia   2017. 11. 24.

A leszámolás Denverben számomra már csak a szereposztás miatt is kiváló film tele izgalommal és érdekes fordulattal. Többször is láttam és nem tudom megunni

A film összbevétele 529 766 dollár volt (imdb.com).

A lefutó stáblistán a nálunk rendezővé avanzsált Eva Gardos mint "additional editing" (utólagos vágó?) szerepel.

(Berto49)

Scott Rosenberg 2 hét alatt írta a forgatókönyvet, ami egyfajta reakció volt édesapja halálára.

Az író, Scott Rosenberg egy jellegzetes szleng-alapú szókészletet teremtett a karaktereinek, ami a vietnámi és motoros szleng keverékén valamint az író saját szókincsnén alapul.

A főszereplő nevét, a Jimmy the Saint/Jimmy a szent-et egy 1973-as Bruce Springsteen dalból, a "Lost in the Flood"-ból vették.