Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

A partiállat (2018)

Life of the Party

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 25.

Melissa McCarthy munkássága (vessetek meg érte) nekem még mindig nem bizonyított. Kicsit olyan ez, mint Amy Schumer próbálkozásai: egynek elmegy, még néha el is mosolyodom rajta, de összességében mégis valahogy túl erőltetetnek érzem a végeredményt.

A partiállat nem találta fel a spanyolviaszt. Olyan témával foglalkozik, ami hálás egy vígjáték esetében, McCarthy pedig (hiába alakít ezúttal egy édesanyát), megint fullba nyomathatja a kretént. Ez az ő igazi specialitása, ami egy filmben még elmegy, aztán hamar elcsépelté válik. Bár ez esetben legalább nem a fingós-böfögős poénjaival „hódít” a színésznő, s nála már ez is valami…

Anyuci tehát házassága válságba kerülése után, rájön, hogy valóra kell váltania régen félbehagyott álmát, s be kell fejeznie az egyetemet. Na és hova is jelentkezhetne, ha nem abba a suliba, ahol éppen egyszem lánya is gólya. Kezdetben még tovább nyomja a disztingvált anyuka imidzset (és simán elindulhatna a rusnya pulcsik szépségversenyén), aztán rájön, hogy ezzel itt nem sokra megy, kicsit megfésüli a haját, s máris indulhat a parti. És itt jön az, ami lehetetlen és érthetetlen: hiába imádjuk az édesanyánkat (szívesen főzőcskézünk vagy shoppingolunk együtt), lássuk be, a legtöbbünknek eszébe sem jutna, hogy együtt rázza vele a dizsiben. Deanna lánya azonban egy pillanatig sem érzi szánalmasnak a helyzetet, s egy buta szőke, hatalommániás libán kívül nincs egyetlen ember sem a campuszon, aki érezné, hogy ez így nem kóser. De még ha ettől el is tekintünk (talán csak nekem van ezzel problémám), szinte minden egyes jeleneten érződik az, hogy fene vicces szeretne lenni, ennek érdekében minden klisét csúnyán bele is nyom az arcunkba, aztán gyorsan le is esik anélkül, hogy puffanna. SPOILER az esküvői jelenet mindennek a legalja, de a verejtékben úszó régészeti előadás is hasonló kategória SPOILER

S ha még nem lenne elég a kritikából, a végére hagytam a legsúlyosabb bakit: a Partiállat szinte csak és kizárólag egyszemélyes Melissa McCathy show lett, az egyébként ígéretes mellékszereplőket pedig egy pillanat alatt sikerül elvesztegetnie, ennek egyik példája az egyébként remek komika, Maya Rudolph mellőzése, aki hozzá képest egy igencsak vérszegény karakterben villog. Vagy a szintén remek Jacki Weavert is említhetném, akit konkrétan észre sem vettem, egészen addig, amíg meg nem láttam a stáblistán a nevét. De Deanna újdonsült barátnői közül sem kapunk egyetlen érdekes szereplőt sem, talán a valaha kómában szenvedő Helenen kívül, akivel kapcsolatban viszont szintén túltolják a kómás poénokat. Christina Aguilera rajongói azonban örülhetnek, mert egy szolid 5 perc erejéig láthatják kedvenc sztárjukat (vajon mennyit perkáltak neki ezért a cameóért?).
Nem vártam világmegváltást a filmtől, így nem is lepődtem meg a végeredményen. Ahogy az lenni szokott a túltolt bicikli esete működött, mindenből kicsit túl sok került bele, a vége pedig így is túl kevés lett. Ez van, ezt kell szeretni!

Csicsi88   2018. 06. 28.

Már az előzetes sem hozott lázban. De csak csak neki estem a filmnek. Végig nézve a filmet megbizonyosodtam, hogy gyenge filmnek sikeredett. Sokkal jobb filmjei vannak Melissa Mccarthy-nak. Ez egy langyos leves.

Péter Pálfi   2018. 05. 13.

Hát megnéztem, de inkább ne tettem volna. Még szerencse, hogy nem én fizettem a jegyet. Iszonyú gyenge poénok voltak, a cselekménye teljesen kiszámítható volt és egész hazajövet azon gondolkodtam, hogy miért kapott 16-os besorolást?

schvarz   2018. 06. 14.

Nem rossz film, de újszerű nincs benne. Egyszer nézhető. Laza, könnyed, egyszerű film elfogadható humorral. "Egynek jó" kategória. Lazulni vágyó estékre kiváló.

kisssjanka   2018. 07. 06.

Egy újabb pörgős, jópofa és jó értelemben agyament, pörgős vígjáték Melissa McCarthyval. Garantált másfél óra folyamatos nevetés. De csakis a Kém után!

Debby Ryan
Heidi Gardner
Matt Walsh
Jacki Weaver
Melissa McCarthy

Úgy tűnik, Melissa McCarthyt és férjét, Ben Falcone-t nem hatja meg különösebben, hogy legutóbbi közös filmjük kapcsán még mi is megüzentük nekik: nem kellene ezt erőltetni. Büntetnek tovább. több»

A Partiállat, Melissa McCarthy korábbi filmjeihez képest nem igazán kimagasló, de a jelenlegi vígjáték felhozatalból ötletességének és hangosan nevetős poénjainak köszönhetően kiemelkedik. több»

Melissa McCarthy gyakran ugratja a lányait, Viviant és Georgette-et, hogy sosem hagyja el őket és majd az egyetemre is el fogja kísérni őket (Innen jött a film alapja is).

(ArpiHajdu és Réci )

Gillian Jacobs, és Jessie Ennis is szerepel a Netflix Love című sorozatában.

(Diesel )

Melissa McCarthy a világ harmadik legjobban kereső színésznője: pedig enyhén szólva mindenben kilóg a sorból – talán azért, mert a szüleivel nőtt fel egy farmon, ahol kukoricát és szójababot termeltek, és folyton vicceltek. – Ha 18 éves koromban olyan sikeres lettem volna, mint aztán 30 évesen lettem, abba valószínűleg belebolondulok – mondta a színésznő, aki sokkal sikeresebb, mint 30 évesen volt, hiszen sok stand up és tévésiker után 2011-ben a Koszorúslányok hozta meg számára a nagy áttörést. Azt mondja, az a titka, hogy mindenből a legjobbat igyekszik kihozni. Amikor nem talált magának megfelelő ruhát, divatmárkát alapított, és a Seven7 rajta is nagyon dögös. Amikor nem talált magának elég jó vígjátékot, akkor írni kezdett, és amikor igazi rendezőre volt szüksége, a férjét kérte fel. Így született legutóbbi sikere, A partiállat (Life of the Party, már a mozikban) és még sok filmje. És bár egy 9000 négyzetlábas házban laknak, nemrégiben egy „Minden 1 dollár” boltban fotózták le. – 20 év kemény próbálkozás beépül a génjeidbe – véli a színésznő. – Én minden munkámat úgy veszem, hogy talán ez lesz az utolsó. Ebben kell lennem a legjobbnak. A partiállat-ot is így csináltam, és remélhetőleg így is folytatom. (IC Press)