Pokoli éden

Lost

Az első évad barlangjelenetének helyszíne egy raktár volt, amely előtte tömegmészárlás miatt sokáig üresen állt.Szerző: ocso

A Számok c. epizódban elhangzott hat számot rengeteg ember játszotta meg a lottón a film után.Szerző: ocso

A másfél órás nyitó rész több mint 10 millió dollárba került, így ez volt a legköltségesebb pilot a televíziózás történetében.Szerző: ocso

Josh Holloway a hat évad során mindig a saját csizmáját viselte a sorozatban, nem volt hajlandó felvenni a kellékcsizmákat.Szerző: Nathan03

A sorozat főszereplőjének számító Matthew Foxot eredetileg csak az első részre szerződtették, a forgatókönyv szerint ugyanis karaktere, Shephard az első részben életét veszítette volna.Szerző: Nathan03

A kétrészes nyitóepizódja 10-14 millió dollárba került. Egy pilot átlagos költségvetése 4 millió dollár.Szerző: hp

Dominic Monaghan heroin helyett barna cukrot szívott fel az orrába.Szerző: hp

Egy olyan karakter sincs, aki a széria minden részében feltűnt volna.Szerző: hp

Az Empire magazin 2008-ban minden idők 5. legjobb sorozatának választotta meg.Szerző: hp

Az Oceanic 815-ös, Sindey-ből Los Angelesbe tartó járata 2004. szeptember 22-én szállt fel. Éppen ezen a napon debütált a széria az ABC csatornán.Szerző: hp

Vincent, a kutya, valójában nőstény. Madison névre hallgat.Szerző: hp

A széria első részét 18,65 millióan követték nyomon az ABC-n.Szerző: hp

Minden évad utolsó részét Damon Lindelof és Carlton Cuse írta, és Jack Bender rendezte.Szerző: hp