Lovecraft Country

Lovecraft Country

Roboraptor
2020/08/31

Matt Ruff 2016-ban megjelent Lovecraft földjén című könyve sajátos környezetben – ahol a valóságot és a természetfölötti világot egy hajszál választja el – tárta fel az 50-es évek Jim Crow-törvények uralta Amerikáját és H. P. Lovecraft kirekesztő narratíváját egy geek főhősön keresztül. A könyv megfilmesítése mögé Jorden Peele és J. J. Abrams álltak be, hogy Misha Green (Underground) egy a regényhez méltó sorozatban mutassa meg, a rasszizmus és egy lovecrafti szörny terrorja közt nincs lényegi különbség. Vagy hogy egy feketéket szerepeltető történet nem csak a rasszizmusról szólhat. Lovecraft Country spoilermentes kritika az első öt epizódról. Több

KULTer.hu
2020/12/08

A ponyvák földjén termő rasszizmus
Matt Ruff díjnyertes, sokat dicsért regényéből Jordan Peele producerkedése mellett készített sorozatot Misha Green, aki íróként többek közt a Kemény motorosok, a Spartacus és a Helix című sorozatokban is közreműködött. A Lovecraft földjén színvonalas, az elnyomott társadalmi rétegek reprezentációjában is jeleskedő széria lett, ám sokat időzik a mellékvágányokon. A pazar látvánnyal kevert témákat ugyanis rendre megöli a többször is megmutatkozó arány- és fókusztévesztés. Több

Creepyshake.com
2021/01/28

Értékelés: 3.8/10
Kinek szól a széria? Nem tudom pontosan megmondani. Talán vicsorgó politikai aktivistáknak, némelyik kisebbség mindenre elszánt élharcosainak vagy a szavait visszhangozni vágyó prédikátorok valamelyikének. Másoknak semmiképp sem. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!