Ma Rainey: A blues nagyasszonya

Ma Rainey's Black Bottom
Szabi

Viola Davis
Viola Davis

1927-ben Chicago egyik stúdiójában kezdenek elszabadulni az indulatok egy fehér menedzser, egy sikerre éhes trombitás (Chadwick Boseman) és a blues nagyasszonya, Ma Rainey (Viola Davis) között...
August Wilson Pulitzer-díjas színművének adaptációját az Emmy-díjra jelölt George C. Wolfe rendezte,… Több

Rendező: George C. Wolfe
Forgatókönyvíró: Ruben Santiago-Hudson
Premier: 2020 | Netflix (2020.12.18.)

2021.03.22 elekm90

A két rendkívüli alakítás Chadwick Bosemantől és Viola Davistől sem tudta számomra megmenteni ezt a filmet. Igen, volt benne 4-5 erős jelenet/párbeszéd, de közte azért nem egyszer untam magam, emiatt bár értékeltem, nem szívesen nézném újra.

2021.02.09 Anti007

Nem mindig jókedvében énekel az ember...

Egy zseniális énekesnő, aki a szívére hallgat, és nem az eszére. Ha pedig ez nem tetszik valakinek, és még egy hideg Coca-Colát se kap, amikor kéri, már fel is emeli a "fekete seggét", és máshova megy turnézni. Ennyi. Igen. Ilyen volt Ma... Teljes kritika

2020.12.19 csenge

Remek film, és blues-rajongóknak kötelező. Nagyon kompakt és nagyon látványos alkotás, amit már önmagában a nagyon erős látványvilágért érdemes megnézni.

2020.11.27 vazul

Nyers, erős és nagyon megkapó alakításokkal van tele ez a film, amit nagyon ajánlok mindenkinek, aki még nem ismeri eléggé a témát. Jó lett.

2020.07.23 Szabi

Nagyon tetszett! És bár nem tudom, hogy pontosan mi miatt, maradt egy kics hiányérzetem, de ezen szerintem túl kell lépni. Ez egy jó film, és megérdelmi, hogy dicsérjék.

Bár Viola Davis játssza a történet főhősét, mindössze 26 perc és 41 másodpercnyi szerepe van.Szerző: Képkockák

Ez volt Chadwick Boseman utolsó filmje, 2020. augusztus 28-án halt meg.Szerző: Képkockák

Denzel Washington, a film producere egyben Chadwick Boseman egyik legnagyobb támogatója is volt, hiszen ő fizette tanulmányai egy részét.Szerző: Képkockák

2015-ben Denzel Washington azt nyiltakozta, hogy August Wilson mind a 10 történetét bemutatja. Az első a Kerítések (Fences) címmel készült el, Denzel főszereplésével.Szerző: Képkockák

Magukért zenélnek
A Ma Rainey’s Black Bottom tehát minden színpadiassága ellenére értékes alkotás, melyet már csak Viola Davis és Chadwick Boseman alakítása miatt is érdemes megnézni. Több

(2021. 02. 18.)
„Minél távolabbra tekintünk hátra, annál messzebbre látunk előre”
Az Ásatás tehát becses darabja lehet az idei filmtermésnek. Noha nem feszeget önismereti kérdéseket, és görbe tükröt sem állít, viszont a fentiek tekintetében kétségtelenül értékes alkotás, amely maga is mintha egy darab lenne az eltemetett múltból. Több

(2021. 01. 04.)
Parádés alakítások és tisztelgés az ősök előtt
George C. Miller intelligens rendezése feszes ritmussal, gyönyörű képekkel teremti meg a 20-as évek bluestól hangos hangulatát, és meleg színekkel dominálva meséli el egy lemezfelvétel története során az Egyesült Államok afroamerikai közösségének történetét úgy, hogy egy pillanatig sem lesz szirupos vagy túl sok. Több

A Fekete Párduc búcsúja
Chadwick Boseman posztumusz Oscar-jelölést érdemel, nagy kár, hogy a filmből a végén mindösszesen ennyi marad csak meg. Több

Értékelés: 8.3/10
(2021. 02. 18.)
S hogy kinek ajánlott a film? Mindjárt két karakteres csoportnak is: az eltökélt színházba járóknak, akik nem „ékszereik csörgetése” (Lennon) miatt járnak a teátrumba, és a középsúlyú Marvel-rajongóknak, hogy egyik kedvenc hősüktől lássanak valami mélyebbet is. Több
Selena: A sorozat
2020