Macondo

A film főhőse Ramasan egy 11 éves csecsen menekült kisfiú, aki egy Bécs melletti táborban él. Édesapját megölték az oroszok, most a kisfiú próbálja betölteni a családfő szerepét. Ramasan életét azonban felforgatja apja egykori bajtársának… Több

Forgatókönyvíró: Sudabeh Mortezai
Ország: Ausztria
Premier (HU): 2015.12.10.

A film összbevétele 46 300 dollár volt (imdb.com).

(2015. 12. 18.)
Az apák őrült háborúit gyermekeik veszítik el
Gyerekek, felnőttek, jobb híján önszerveződő közösségek, és közöttük a lojalitás, a szeretet, a féltés és a gondoskodás bonyolultan kavargó érzései. Egy bizonyos tekintetben az év legfontosabb filmje ez. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 12. 14.)
Két világ határán
Az iráni származású rendező első nagyjátékfilmjének középpontjában egy csecsen kisfiú áll, aki elvesztette az apját és családjával Bécs menekültek számára fenntartott városrészén él. Egyszerre kell felnőttnek és gyereknek lennie, a főszereplő meggyőző magabiztossággal oldja meg ezt a feladatot. Több

(2015. 12. 14.)
Az érthetetlen felnőtt világ
Az igényes és színvonalas alkotás mindenkinek ajánlható, de szülőknek különösen, hiszen legalább egy percnyi gondolkodásra késztet bennünket, hogy mi történik gyerekünk lelkében, mennyit tudunk arról, ahogy ő a világot látja. Több