Bibabac

20 évvel a Macskafogó eseményei után már csak egy macskatörzs maradt Közép-Afrikában, akik, miután megtudták, mi történt az első rész végén, megidézik Molochot, hogy segítsen felszabadítani a megszelídített macskákat, és visszaszerezni a hatalmat a Föld… Több

Forgatókönyvíró: Nepp József
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2007.12.20. | Filmio (2022.01.27.) | HBO Max (2024.02.13.)
Forgalmazó: ADS Service

Macskafogó  (1986)

2024.01.10 JRD

A legrosszabb dolog, ami egy legendás rajzfilmmel csak történhetett. Hogy mi is az? Nos, hogy kapott egy következő részt. A hatalmas költségvetéssel készült film bemutatóját sokan várták, és körülbelül ugyanannyian csalódtak is benne. A történet gyer... Több

2019.02.19 mamiéstöti2

Élvezhető, de mint mindig az első részt nem tudja felülmúlni, de mindenképp jó kikapcsolódás volt számomra.

2017.06.13 Orosz István Nézhetetlen

Szerintem nem lett, rossz érdekes folytatás, bár egy kicsit lehetett volna bővebb, csavarok fordulatok stb..

2019.01.30 dailyfilmsan

Annyira magyar hogy jó nézni. A macskafogót még anyukám mutatta meg nekem és az első része is nekünk készült és nem a külvilágnak. Itt más a dolog kapunk egy-két külföldi elemet de az alap magyar. Egyfajta társadalomkritika van elrejtve benne. Egyfajta kontraszt az első részhez. Élvezhető, frappáns és vagány rajzfilm.

2019.05.31 Ms. Akárki

Nagyon jó és élvezetes magyar rajzfilm. Igazi kuriózum. Már gyerekkoromban az első részt is imádtam. Így borítékolható volt hogy ezt is fogom. Igazán sajátságos és olykor olyan humora van amit csak mi, magyar érthetünk meg igazán.

Darvas Iván utolsó filmje.Szerző: dailyfilmsan

Van egy jelenet, ahol Mióka a sámán varázskönyvbe lapozgat. A fejezetcímek ott székely-magyar rovásírással vannak feltüntetve. Kis hiba, hogy fordított írásiránnyal. Szerző: harnas1207

Az alcím utalás Arthur Conan Doyle A sátán kutyája című regényére.Szerző: harnas1207

Nagyon sok utalás található a filmben. Többek között az Oroszlánkirály, a Gyűrűk ura, a Star Wars és a Tarzan egyes jeleneteit is felfedezhetik a nézők.Szerző: GedyPapa

A 40. magyar filmszemlén Ternovszky Béla elnyerte a Mozisok Országos Díját.Szerző: KaTuS55