Mielőtt megismertelek

Mavil   2016. 06. 10.

A Mielőtt megismertelek elsősorban a romantikus filmek kedvelőinek ajánlott alkotás, nekem nagyon tetszett. Nem kell sokat várni tőle, de egyszeri nézésre tökéletes alkalmas, kedves történet.

indingo   2016. 11. 18.

De miért? Ezt kérdeztem magamtól a végén. Máig nem tudom megérteni a fiú döntését. A története szívbemarkoló.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 28.
Giccs mentes romantika

Nagyon ritkán fordulnak elő mostanában olyan romantikus filmek, amelyek valódi értékkel bírnak, hiszen a romantika a filmvilágban már-már egybeforrt a romkomokkal, amelyek lapos poénokkal igyekeznek bemutatni a párkapcsolat nehézségeit (tisztelet a kivételnek, azért akad egy pár jól sikerült romkom is, de ritka), a másik véglet pedig, hogy egy olyan drámába sűrítik bele a romantikus történeteket, amelyek mély depresszióba taszítják a nézőt. A Mielőtt megismertelek tökéletesen találta meg a két véglet közötti harmóniát, így egy olyan filmet láthattam végre, amely a megfelelő helyen tud poénos lenni, azonban a történet komolysága is vitathatatlan. A film olyan kérdéseket feszeget, amelyek szám... több»

Deku   2017. 07. 23.

Emilia Clarke nagyon elbűvölő szereplést mutatott be nekünk. Nagyon érzelmes és szívhez közel álló lett ez a film. Nem kellet csalódjak benne. Remek és többször nézős.

Berto49   2017. 01. 06.

Lerágott csont a film témája, hasonlót kapásból kettőt-hármat tudnék mondani (Életrevalók, Beszélj hozzá, Cartagena…). Azt viszont meg kell jegyezni, hogy Jojo Moyes romantikus írónő műveitől őrizkedni kell, bár az ízlésem magától is védekezik a hasonló íróktól és műveiktől. Érdekes, hogy egy nyaktól teljesen lebénult ember hogy a fenébe próbálja meg csuklónyiszálással az öngyilkosságot! Jó, ne akadjunk fenn minden kis apróságon. Különösen idegesített a csaj szvengális szemöldöke, meg a szörnyűséges öltözködése. Az mentette meg a filmet a nézhetetlentől, !!!SPOILER!!! hogy a srác végül megvalósította a tervét, és Svájcban eutanáziát követtek el rajta.

Emilia Clarke

Egy szó, mint száz a Mielőtt megismertelek egy tipikus lányregény, egy tündérmese, szerelemről, életről, reményről amerikai köntösbe bújtatva. Közel sem tökéletes, de mégsem lehet rá haragudni, mivel van egyfajta kedvesség, báj és finom humor, ami átjárja az egész alkotást. 7/10 több»

A Csillagainkban a hiba visszahozta a halállal egybeszőtt romantika divatját a mozikba, és erre a jól kitaposott ösvényre lépett most Emilia Clarke is a Mielőtt megismertelekben. 60/100 több»

Nem mondom, hogy egy tökéletes filmet láttam, ilyet sosem mondhatok, azt viszont írásba adom, hogy a félelmem tökéletesen alaptalan volt. Amennyiben sor kerül rá, izgatottan nézek a folytatás elébe is (Jojo Moyes – Me after you), és bíztatnám a kevésbé romantikus lelkeket is, mert nem csak egy esélyt, de a mozi árát is megéri. 79% több»

A film összbevétele 208 314 186 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 71 442 545 forintot termelt. A hazai mozik összesen 51 039 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film népszerű regényéből készült, az írónő készítette el a filmváltozat forgatókönyvét is.

(ArpiHajdu és Réci )

A film két szereplőjének, Sam Claflin-nak és Matthew Lewis-nak ugyanazon a napon van a születésnapjuk, június 27-én.

(ArpiHajdu és Réci )

A könyvben a főszereplő, Lou Clarke csináltat egy méhecskés tetoválást. A film után Emilia Clarke is megcsináltatta első tetoválását az egyik ujjára, méghozzá egy méhecskés alakzatot varratott magára.