Michael Collins

Hétszáz éve tartott már az írek véget nem érő harca az angol uralom ellen, amikor 1916-ban kirobbant a tragikus kimenetelű Húsvéti felkelés. A vezetőket kivégezték, számtalan résztvevőt - köztük Michael Collinst és Harry Bolandot - bebörtönöztek. Szabadulásuk után Collins megszervezte a sajátos taktikával harcoló Úr Önkénteseket és hamarosan a függetlenségi mozgalom legnépszerűbb vezetője lett.

Rendező: Neil Jordan
Liam Neeson
Aidan Quinn
Alan Rickman

2020.08.15 Harper

Különleges történelmi film az írekről

Az 1996-os Michael Collins egy kevéssé ismert Liam Neeson film, mely ugyanakkor az ír történelem legkülönösebb időszakát és a szabad Írország létrejöttét mutatja be. Megtudható belőle, hogy a sok évszázados ír elnyomás lerázása egy nagyon nehéz folyamat volt és a két világháború közt történt. A folyamatot egy bátor ír vezető, Michael Collins irányításával zajlott, aki összetartotta az ellenállást és valódi felkeléssé alakította át. A film valódi sztárparádét vonultat fel: Julia Roberts, Alan Rickman, Aidan Quinn és persze Liam Neeson főszereplésével. A történet szerint az ír mozgalom másik vezetője, Eamon de Valera (Alan Rickman) évekig küzd vállvetve Michael Collins -szal, ám egy kritikus ponton mégis szembefordul vele. Mikor végre Collins eléri a kompromisszumos békét (megalakul Írország, de északi részéről le kell mondania), Valera inkább a további harcot választja. Ezzel kettészakad az ír szabadságharc és Collinst végül saját mozgalmának szakadárjai lövik le. A film egy valód dráma, mely ugynakkor Liam Neeson zseniális alakításával az egyik legjobb történelmi film is. Értékelésem: erős 80%. Részletesen: alaptörténet: 80%, rendezés: 80%, színészek: 90%, látvány: 70%.

2019.01.01 Ogre

Érdekes és izgalmas film az ír történelemről

Történelmileg hiteles, dramaturgiailag élvezetes és izgalmas film, Liam Neeson főszereplésével. Sokat lehet tanulni a történetből, hiszen megismerhető belőle Írország kialakulásának XX. századi története. Értékelésünk: 85%

2015.12.15 juliS

Az ír történelem ezen sötét időszakát egészen hitelesen bemutató filmdráma, melynek cselekményvonala kidolgozott és érthető, s az alakítások is hitelesek és pontosan. Mindenki komolyan vette a szerepét és szépen megcsinálta a házi feladatát. És ez nem érződik a játékukon! Profi munka!

2015.06.21 DarkMoss

Szeretem a történelmi témájú filmeket, ez is nagyon tetszett, habár nem egészen pontosan követi végig az események vonalát. Ezt leszámítva szerintem korhű ábrázolást sikerült véghezvinni. A szereposztással is elégedett vagyok, Liam Neeson remekül ját... Több

Az 1890 és 1922 közt élt Michael Collins is nagyon magas volt, akárcsak az őt alakító 193 centis Liam Neeson, aki mellesleg szintén ír származású. Termete miatt a valódi Collinst emberei csak Bog Fellow-nak, azaz nagyfiúnak hívták. Szerző: Harper

Matt Dillon játszotta volna Harry Boland szerepét, amit végül Aidan Quinn kapott meg.Szerző: magyaristvan

A filmet 28M $-ból forgatták 1995 júliusa és 1995 szeptembere közt.Szerző: dulkap

A film 1916 és 1922 között játszódik. Szerző: dulkap

Értékelés: 8.5/10
(2019. 03. 25.)
A Michael Collins egyszerre dráma és történelmi film is, mégpedig rengeteg érzelemmel, konfliktussal, belső feszültséggel és izgalmas jelenettel. Megismerhető belőle egy nép harca a szabadságért és egy kivételes ember életútja, akiről sajnos méltatlanul feledkezik meg az utókor. Több