Míg a világvége el nem választ

Seeking a Friend for the End of the World

2024.03.17 Ари Шандор

Jó film...

És akit érintett már meg hasonló érzés, annak különösen gyötrő, szívfacsaró érzés. Steve Carell nagyon jó választás volt erre a szerepre, illik hozzá. Keira is jól formálja meg a rá szabott karaktert. Jó színészekkel jó film. Ne gyengébb állapotban nézd, mert a vége felé erősen szorít – még akkor is, ha vígjáték(szerűség).

2017.04.18 indingo

Maga az ötlet, az elképzelés megfogott, tetszett, de úgy éreztem, hogy nem használtak ki minden lehetőséget. A stílusa is a dráma és a vígjáték között volt.

2021.06.13 dandelion1983

Különös film. Az alapötlete zseniális, és voltak nagyon jó pillanatai, de néha kicsit sajnos bugyutára sikeredett. Maradtak benne még lehetőségek. Ennek ellenére elgondolkodtató alkotás, érdemes megnézni.

2022.02.21 msfini

Remek hangulatú drámai vígjáték

Volt a filmben sok jó poén, de ez inkább egy romantikus dráma, illetve egyértelműen egy kicsit road movie is. Igazi világvége-hangulat van, de nem csak káosz és zavargások vannak, hanem "most már mindegy" alapon mindent megtesznek az átlagemberek is, amit korábban sose tettek volna. Minden remény elveszett, hogy megakadályozzuk a világvégét, már csak az a kérdés, hogy hogyan dolgozod ezt fel: törsz-zúzol, bakancslistádat próbálod teljesíteni, vagy letargikusan folytatod napjaid, arra gondolva, hogy bár meg se születtél volna, és megbántad az egész életed. A befejezés is nagyon remek lett. Színészek: Steve Carell jól hozta a kiégett férfi szerepét, Keira Knightley is fantasztikus volt, Adam Brody karaktere egyszerre volt fárasztó és vicces, Martin Sheennek és Melanie Lynskey-nek ezúttal nem sok szerep jutott, de jó látni őket. Néhány további meglepetésszínésszel is találkozunk majd. Zene: A zene is rendben van. :) Az első jelenetben hirtelen beinduló dal mindig megnevettet. Ajánlás: A 2021-es Don't Look Up (Ne nézz fel!) filmhez hasonlít, annál azért sokkal rövidebb, nincsenek úgy elhúzva a jelenetek. Az, aki csak egy könnyed, poénos vígjátékot vár, lehet, hogy csalódni fog, de szerintem a poénok nagyon jól ülnek. A helyzet abszurditása miatti fekete humort is nagyon kedvelem. 9/10.

2015.06.19 Tomi

Ez a film egy nagyon érdekes és nagyon jó film. Egyáltalán nem azt a történetet láthatjuk, hogy "itt a világvége mentsük meg a bolygót". Egy teljesen ötletes témát dolgoz fel mégpedig ha tudjuk hogy közeleg a világvége akkor mit tennénk. Steve Carell... Több

2015.12.15 tamas84

Egy nagyon érdekes film volt ez szerintem, a történet nem a szokásos, értelemszerűen nincs "happy end", hanem inkább drámai az egész, de közben mégis vicces és szívmelengető. Nem olyan film, amit az ember csak úgy betesz, hogy szóljon valami, hanem tényleg meg kell nézni.

2015.06.14 pindurcat

Jól kidolgozott, nyugis film. A két főszereplő kiválasztása hibátlan. Adják a szerepüket, jók a jelenetek, és egyediek a stílusok. Pörgésre és sok izgalomra ne számíts!

2017.02.24 időjós

Erőtlen, vérszegény darabnak éreztem, ráadásul egy kicsit bugyutának. Az igazat megvallva, nem voltam rá fogékony, így nem is néztem végig, talán egyszer majd a rend kedvéért bepótolom.

2019.06.19 Nagy Zsolt

Ilyennek képzelem a világvégét

Ez nem egy "Jönnek az űrlények és mi amerikaik, mint a világ urai, megmentjük F16-okkal!" film. Teljes egészében emberi.

2015.03.04 hedva

Kicsit furcsa film, nem pont az, amire az ember számít. Az alaptörténet eredeti, izgalmas is szerintem, de a kivitelezés egy kicsit döcögős, néhol unalmas. Nem a legnagyobb kedvencem, de azért egyszer meg lehet nézni.

2016.01.30 atomplanet

tamas84: köszönjük, hogy lelőtted a végét, elcseszett SPOILER ALERT-et nem tudtál volna kirakni?!