N/A

Earth: Final Conflict - Miracle
Videók

2023.06.20 Yosihiro

1. évad 3. rész: A csoda

Én is csodát vártam, de ismét egy közepes átlagú részt kaptam. Sőt, egy igen kényes témát is érint ez a rész. Nemcsak az emberek érzelmeik és viselkedésit figyelhetjük meg, hanem a vallást is előtérbe teszik, és annak egy úgymond üzleti részét, ami nekem nem tetszik. Szerintem ezt nem volt jó így beletenni a sorozatba. Bár ahhoz kapcsolódik, amit Boone megfejt vagy kinyomoz a számítógép segítségével, hogy az istenek arcait egymásba illeszti, és végül Da’an képét kapja meg, amit a számítógép generál. Elhangzik az imádat szó, ami valóban veszélyes is lehet. Sajnos ez a rész biztosan nem propaganda értékű egy vallásos vagy hitgyakorló ember számára. Azt figyeltem meg, hogy most eloszlott az a teher, hogy kire épüljön a rész. Most szinte minden egyes szereplő szinte ugyanannyi időt és jelenetet kapott, és így kiemelni talán Julie-t lehet, akiről végül is szólt ez az epizód. A Társak Templomának vezetője, Travis Murray pedig úgy néz ki, szövetkezett Da’anékkal. Ez még fontos lehet, mert ez egy olyan szegmens lehet a történetben, ami kihatással lehet mindenre. A titkokat pedig csepegtetve kapjuk. Az érzelmek ismét nagyon kevés mutatóját láthatjuk és érezhetjük. Remélem, ez változni fog a többi részben. A sci-fi részei is elég gyengére sikeredett, az akcióról nem is beszélve. Szóval maradjuk a három csillagnál, jóindulattal, és nézzük a folytatást, ami reméljük, jobb lesz. Üdv, Yosi