Anyák napja/Anyák napi kimenő

Anyák napja/Anyák napi kimenő

Mothering Sunday

A két világháború közötti időszakban Angliában egy cselédlány titkos romantikus kapcsolatba kerül egy férfival, akit imád. Ez a férfi azonban egy olyan nőt akar feleségül venni, aki magasabb társadalmi pozícióban van, mint a szobalány. Viszonyuk akkor kezdődött, amikor a lányt felvették… Több

Rendező: Eva Husson
Író: Graham Swift
Forgatókönyvíró: Alice Birch
Ország: Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2023.05.04. | HBO Max (2023.09.29.)
Forgalmazó: Vertigo

Odessa Young
Odessa Young

2023.10.18 Ahoj poplacsek

Legalább szépen volt fényképezve

Amikor belekezdtem, még nem is sejtettem, hogy mekkora totális unalomba fullad a próbálkozásom. Adok rá két csillagot, mert a fényképezés hibátlan, na meg a hébe-hóba felbukkanó Colin Firth és Olivia Colman ennyit megérdemel. Szóval egy a képekre, meg még egy a két említett szereplőre. A többire sajnos nem jutott. A sztori az, hogy van egy cseléd csaj a 2. vh előtt, aki a szomszédba jár kettyinteni, aztán a háború után látjuk íróként, egy színes bőrű faszival, és többről nem tudok beszámolni, mert mire felfoghattam volna, hogy mi van, totál passzoltam az egészet. Arra még nem jöttem rá, hogy Josh O'Connor farkának gyakori arcunkba lengetése és a főszereplő csaj átlagos testének minden porcikájának és bokros fanszőrzetének hosszas bemutatása milyen célt szolgált. Nem kizárt, hogy az utolsó huszonkilenc percben kaptam volna választ ezekre a kérdésekre, de töredelmesen bevallom, hogy nem voltam elég kitartó vagy kíváncsi.

2023.05.13 Tibor

Nekem már az eredeti könyvváltozat is nagyon bejött, és bár a film nem adja vissza annak a hangulatát, szerintem még így is irtóra elgondolkodtató.

2023.05.08 Denisqoo

Én egyáltalán nem akarom lehúzni, de szerintem egy kicsit túl van ez a történet gondolva. Azt nem tudom, mennyire lehet aktuális, de senkit ne tévesszen meg a cím, szerintem semmi "kedvesség" nincs ebben, ami az anyák naphoz kellene, hogy kötődjön.

A filmben három Oscar-díjas színész is szerepel: Colin Firth, Olivia Colman és Glenda Jackson.Szerző: csd

Eva Husson rendező elmondása szerint a teljes meztelenség a történetmesélés fontos eleme volt, mert olyan sok erőt ad a karaktereknek. Úgy érezte, hogy ez nem csak a szexről szól, hanem az intimitásról is.Szerző: csd

Glenda Jackson első mozifilmje 31 év után.Szerző: csd

Olivia Colman és Josh O'Connor korábban II. Erzsébet királynőt és fiát, Károly herceget alakították A korona (2016) című sorozatban.Szerző: csd

A film Graham Swift Anyák napi kimenő című könyvéből készült.Szerző: csd