My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

A filmet rendező George Mihalka Magyarországon született 1953-ban.Szerző: Kóborló

A film anyagilag nem volt sikeres, ezért nem készült folytatás hozzá. A költségvetése 2,3 millió kanadai dollár volt, és csupán 5,6 millió dollár bevételt termelt.Szerző: Kóborló

A filmnek 2009-ben elkészítették a 3D-s rebootját, ami rengeteg dologban eltér az eredeti változattól.Szerző: Kóborló

A felvételeket 1980. szeptember 22-én kezdték meg, és 1980. november 9-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A film eredeti hossza 90 perc volt, viszont a rendező elkészítette a rendezői változatot is, ami 3 perccel hosszabb lett.Szerző: Kóborló

Egy 1983-ban alakult ír rockbanda neve megegyezik a film címével.Szerző: Kóborló

A film rendezője, George Mihalka 2001-ben felvetette a folytatás lehetőségét a jogokat birtokló Paramount stúdiónak, de végül a stúdió nem egyezett bele, mert a film nem volt anyagilag túl sikeres.Szerző: Kóborló

A film producerei, John Dunning (1927–2011) és André Link egy interjú során megemlítették, hogy szerették volna a történetet egy nevezetes naphoz kötni, ezzel is beállva olyan klasszikus slasher horrorfilmek közé, mint az 1978-as Halloween és az 1980-as Péntek 13. Így született meg az ötlet, hogy az események a Valentin- naphoz kötődjenek.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvének kezdeti címe Titok volt.Szerző: Kóborló

A filmbéli Axel karakterét alakító Neil Affleck egy interjú során megemlítette, hogy még mindig megvan az otthonában az a bányász sisak, amit a film forgatása alatt viselt.Szerző: Kóborló

A producerek 75 000 dollárt fordítottak a film költségvetéséből arra, hogy biztonságosan tudjanak forgatni a bányajáratokban.Szerző: Kóborló

Quentin Tarantino a kedvenc slasher mozijának nevezte a filmet.Szerző: dulkap