
Vélemények (28)
Totál feel-good cucc, süt belőle a nosztalgia és a nagyi-fíling, de néha kicsit túl cukormázas lett számomra.
Megható, bár egy kicsit biztonságosra vették a figurát. De ha valami könnyedre vágysz egy hétköznap este, választhatnál rosszabbat is.
Nem volt könnyű dolga a filmkészítőnek a százhuszonharmadik gasztrofilm után a százhuszonnegyediket leforgatni anélkül, hogy bármi újat tudjon mutatni. Nem is sikerült. Lapos, klisékkel teli történet gyengécske színészi teljesítménnyel. A két nagyi v... Több
Bár a sztori nem durrantotta el az agyam, a karakterek annyira életszagúak, hogy könnyen azonosulhatsz velük. A nem túl hosszú, mégis jópofa dialógusok tele vannak improvizatív vibrálással, ami ritka manapság. A vége viszont egy kicsit túlírt lett.
Hasonló filmek
Nem értek egyet az eddigi kritikákkal. Kifejezetten jó történet, jó színészekkel, remek alakításokkal. Bár valószínűleg azok értékelik majd a legjobban, akiknél a nagyi, az édesanyjuk főztje, süteménye, a család, és a hozzá kapcsolódó élmények jelent... Több
Teljesen odáig voltam a nagyiktól: minden egyes jelenetnél olyan volt, mintha a mama konyhájában ülnék, és a suta poénok ellenére is átjött a hangulat. A story kicsit kiszámítható, de annyira szerethető a karaktergárda, hogy ezt simán elnézem neki.
Viccesebbnek vártam, de végül inkább családi dramedy lett, ami néha kiszámítható fordulatokat hoz. A kedves hangulata miatt viszont alapvetően nem bántam meg.
Azért a film legnagyobb ereje a karakterekben rejlik: minden nagyi hozza a saját egyedi sztoriját, poénjait és életbölcsességét, amitől egyszerre lesz vicces, megható és néha egészen melankolikus is. A rendezés bár alapvetően biztonsági játék, a szín... Több
Komolyan mondom, én pont ezért szeretek Netflix-filmeket nézni: a főszereplők közt érezhető kémia és az apró-cseprő konfliktusok olyan természetesen oldódnak meg, hogy néha én is bekapcsolódtam volna. :D Egyedül a tempó lehetne feszesebb, de annyi baj legyen. Kellemes volt.
A gasztronómiai részek alapján simán lehetne egy külön főzőműsor is a Nagyik univerzumából. :) Annyira jól mutatják be az olasz hagyományokat, hogy közben mégsem fullad klisés cukorszirupba. Kár, hogy a mellékszereplők többsége alig kapott szerepet.