Örömóda

Örömóda

Ode to Joy
Péter
Morena Baccarin

Charlie ritka betegségben szenved, ha erős érzelem éri, az izmai lebénulnak, s bár a tudatánál van, nem tudja befolyásolni az állapotát. A könyvtárosként dolgozó férfi már hozzászokott, hogy bármilyen megható családi esemény vagy örömteli pillanat életveszélyes lehet számára, arra azonban nem… Több

Rendező: Jason Winer
Író: Max Werner
Forgatókönyvíró: Chris Higgins
Premier: 2020.04.12.

2020.12.16 freeman

Király film.

2020.03.30 penci

A betegség komolysága miatt a műfaji besorolás ellenére is drámára számítottam; ennek ellenére az Örömóda egy imádnivaló vígjáték. Egy igazi drágakő Martin Freeman tökéletes alakításával. Az egész film nagyszerű, minden eleme a helyén van. Érdemes belevágni.

2020.03.31 TPetty

Azt hiszem, igazából csak azért néztem végig, mert érdekelt, mi lesz a beteg csávó sorsa. Vígjátékként kevésbé nyerő, van egy-két megmosolyogtató jelenet, de igazán jóízű nevetést belőlem nem váltott ki. Viszont a történet érdekes, a karakterek szimpatikusak, de arra senki ne számítson, hogy könnyesre neveti magát!

2020.04.08 miki

Hát, nekem ehhez a filmhez jócskán kellett türelem. Valahogy annyira lassú volt a történetvezetés, hogy néha el is vesztetem a szálat, ami nem gáz, mivel nincs túlbonyolítva a sztori. Ettől függetlenül nálam ez nem igazán lépte át az egyszer nézős kategóriát.

2020.04.03 Péter

Nálam ez nagyon egyszerű: Martin Freemannel én bármilyen filmet meg tudok nézni. Az Örömóda szerintem közel sem annyira mélyenszántó filmalkotás, mint amilyennek próbálja beállítani magát, mégis nagyon tartalmasnak gondolom. Szerintem kellemes hangulata van, és a karakterek is nagyon életszerűen viselkednek.

A film összbevétele 6 151 dollár volt (imdb.com).