Onibaba (1964)

Onibaba

gyilok58   2021. 06. 19.

Örök klaszikus

Van legalább 30 éve, hogy láttam, lenyűgöző.

Sabnock Sanatory   2020. 09. 01.

Az alkotás elemi erővel hat a nézőre,és szinte letaglózza a fekete-fehér képi világú film.A történet nem új,csak a helyszín,és a szereplők másak.A téma az emberi gonoszság,a mindenképpen élni akarás,és a szenvedély különleges keveréke.Mi lesz a vége?Érdemes megnézni.

Deku   2017. 10. 16.

Japán filmekből korlátolt mennyiséget láttam de ez egy átlagos kategóriát megkaphat tőlem. Én ezt a fajta történetet és cselekményt tökre máshogy tudtam volna befejezni. Sőt az egészet máshogy elképzelni is. De szerencsére rémesen nem lett rossz.

Berto49   2017. 08. 12.

Igazából nem sok japán filmet láttam, de ez a szívem csücskévé vált. A magyarországi bemutatásakor csak 18 éven felülieknek besorolást kapott, mai szemmel érthetetlenül, mert sok helyen félelmetes ugyan, viszont egyáltalában nem erotikus. Ami megdöbb... több»

batukán   2015. 12. 31.

Horrorisztikus drámának nevezném, szinte tökéletesen kidolgozott szimbólumrendszerrel felépítve. A látványvilága nagyon gyenge, az atmoszférája viszont erős.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A brit cenzúra nem engedélyezte, hogy bemutassák 1965-ben a filmet. 3 évvel később saját döntésüket felülbírálva úgy határoztak, hogy pár apróbb vágási munkálat után X besorolással vetíthetik azt, azaz szigorúan csal felnőttek tekinthetik meg.

Sato Kei (Hachi megformálója) 40 perces amatőrfilmet készített a forgatási munkálatokról.

Yoshimura Jitsuko, aki a fiatal asszonyt alakítja, kérte a rendezőt, hogy a filmből vegyék ki azt a jelenetet, mikor anyaszült meztelenül szalad a nádasban éjjel. Végül mégis engedélyezte a képsorokat, miután Kék Szalag-díjat nyert.

William Friedkin Az ördögűző (1973) című filmjében megjelenő álarcot az Onibaba maszkjáról mintázták.