A keltetés

Pahanhautoja

Roboraptor
2022/06/23

Rántottát csinálunk a gyerekek lelkivilágából nap mint nap, és közben nagyokat mosolygunk
Undorító képek és meglepő gyöngédség keverednek A keltetésben, ami egy bizarr és elgondolkodtató társadalomkritika alig másfél órában. Több

Vox.hu
2022/06/24

Idilli videóban mutatkozik be nekünk az idilli finn család, de a néző rögtön érzi, hogy itt bizony nem stimmel valami. Ezúttal is bebizonyosodik: érdemes hallgatni a megérzéseinkre. Több

Revizoronline.com
2022/06/24

A TÖKÉLETESSÉG ÖL, BUTÍT ÉS NYOMORBA DÖNT
A keltetés sodró erejű, az amerikai filmes gondolkodást szimpatikusan mellőző horror arról, hogy hagyni kell az embereket hibázni, hiszen ahogy a közmondás is tartja, annak hiánya, a tökéletesség tesz minket embertelenné. Szerencsére Hanna Bergholm azért nem hibázik túl sokat: aki kedveli az olyan filmeket, amilyen a szintén skandináv és szintén gyerekperspektívából mesélő Engedj be!, az nem nagyon foghat vele mellé a nyári szezonban, amikor amúgy sem az érzékeny horroroktól tengenek túl a mozik. Több

filmtro.hu
2022/07/03

Értékelés: 7.5/10
Tojásba zárt szorongás...
...avagy addig dédelgetjük magunkban a külvilág okozta sérelmeinket, amíg azok önálló életre nem kelnek, és el nem kezdenek védeni minket. De vajon megállítható-e a bennünk növekvő gonosz, mielőtt olyat tenne, amit mi is megbánunk? A finn elsőfilmes Hanna Bergholm különös hangulatú, nem szokványos testhorrorban meséli el mindezt. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!