Patrick Melrose

Készülj fel a brit felsőosztály alsó szintjére! Benedict Cumberbatch játssza az arisztokrata Patrick Melrose-t, aki nagy utat jár be a traumatikus gyermekkorától önpusztító felnőttkoráig. A sorozat Edward St Aubyn regénysorozatán alapul.

Készülj fel a brit felsőosztály alsó szintjére!… Több

Rendező: Edward Berger
Forgatókönyvíró: David Nicholls, Edward St. Aubyn
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2018 | SkyShowtime (2023.02.14.)

1. évad (2018) - 5 epizód

Jennifer Jason Leigh
Anna Madeley
Allison Williams

2020.08.18 csd

Az angol elit bukása

Mikor még csupán az előzetesek érkeztek, már akkor tudtam, hogy én látni akarom ezt a minisorozatot, nem Cumberbatch játéka miatt, egyszerűen rendkívül érzékinek ígérkezett. És ezt most leszögezném, valóban így van. Azt csupán mellékesen jegyzem meg, hogy a sorozat végignézése után tudtam, hogy a kisregényeket is el akarom olvasni. Hiába, gyengéim a könyvadaptációk. Szóval, ahogy mondtam, a Patrick Melrose elképesztően érzéki történet, annak ellenére, hogy maga a történet, amelyet elmesél, arcpirítóan alpári és obszcén. Nem tud hatásvadász lenni, mivel érezhetően minden eleme a történetnek teljesen hiteles. Bár szerintem a mi társadalmunkban nehezen tudjuk adaptálni, miért fontos megismernünk az angol elit valódi arcát. És talán pont itt mutatkozik meg, hogy az Edward St Aubyn történet több regiszteren is képes mozogni. Nem csupán elefántcsonttoronyba visszavonult szerző képe alakul ki. Patrick Melrose története hús és vér, lüktet és karcol... minden kifinomultsága ellenére.

2019.01.22 tjunior

Én nem tudok belekötni. Brutális emberi dráma ami elől nem lehet menekülni. Cumberbatch zseniális, a párbeszédeket meg egyenesen tanítani kellene. Ha van tökéletes vagy közel tökéletes sorozat akkor az a Patrick Melrose.

2018.09.17 mgyuri

Ez az a sorozat amitől még az első rész után sem tudhatod, hogy mit kapsz. Benedict Cumberbatch zsenialitása maximumon pörög, az idősebb Melrose-t játszó Hugo Weaving ördögi gonoszsága pedig süt át a képernyőn. A színészi játék mellett a hangulat, a ... Több

(2018. 11. 06.)
Lassan csepegő mérgek
Egy generációs lánc legújabb szemeként egy kiszolgáltatott gyerek sok esetben olyan sebeket kap és örököl, amelyek egész életére megnyomorítják. Több

(2018. 09. 26.)
Kiváló sorozat, első osztályú színészi játékkal, felkavaró, dekadens, felejthetetlen. Több

Értékelés: 9.5/10
(2018. 07. 15.)
Kevés fekete humor, sok dráma, őszinte érzelmek, zseni jó sorozat, no meg Benedict Cumberbatch. A siker receptje. Aki bírja az ilyen pszichológiai jellegű, érzelmes és felkavaró dolgokat, ez neki van kitalálva. Több