Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Persian Lessons

Leonie Benesch
Jonas Nay

Kolci_23   2021. 06. 10.

Természetesen eléggé megrázó történet, de valahogy megvan az a könynedsége, ami miatt nem telepszik rá az ember lelkére, és nem nyomasztja több napon keresztül.

philboy   2020. 09. 21.

Ehhez a témához már sokan és sokféleképpen nyúltak hozzá, a Perzsa nyelvleckék megközelítése önmagában rendben lenne, a probléma csak az, hogy túlásgosan didaktikus, érzelgős, és nem igazán tudja közel hozni a nézőhöz a főbb szereplőit. Nem volt egy ... több»

ferkusz   2020. 09. 06.

Hiába jó a történet, a karakterépítés gyakorlatilag nulla ebben a filmben, és néhol tényleg fájdalamasan banális. A jó alakításokat érdemes kiemelni, de ettől ez még nem lesz jó film sajnos...

Reumascsiga1   2020. 05. 07.

Amit rögtön kiemelnék az elején, az a képi világ és az ezzel járó sajátságos atmoszféra. Szeretem az olyan filmeket, amiknek vizuálisan is van stílusuk, és ebben a Perzsa nyelvleckék nagyon erős. Ha a forgatókönyvre és a párbeszédekre is ennyi figyel... több»

Az alkotók a Natzweiler-Struthof koncentrációs táborról készül feljegyzések és fotók alapján építették meg a kulisszákat.

A Perzsa nyelvleckék forgatása 2018. november 7. és 2019. január 20. között zajlott Minszkben. A munkálatok összesen 33 napot vettek igénybe.

A Perzsa nyelvleckéket megválogatták a 2020-as Európai Filmdíjak jelöltjeinek listájára.

A Perzsa nyelvleckék Wolfgang Kohlhaase rádiójátékán alapszik.

A film világpremierje a Berlini Filmfesztiválon volt 2020. február 22-én.

(...) az át nem gondolt összefüggések, következetlenségek miatt a Perzsa nyelvleckék az elszalasztott lehetőségek filmje marad, pedig lehetett volna olyan Survivor, ahol a valóság a show. több»

Bár megpróbálhatjuk más holokauszt filmekhez hasonlítani a Perzsa nyelvleckéket, de alapvetően nagyon is egyedi alkotás mind a történetvezetésben, karaktereiben és megközelítésében. több»

... a legerősebb kontraszt mégiscsak az a rendezői döntés, hogy krematóriumokat melodramatikus giccsel fűszerezve ábrázolja. Egy biztos, sokak szemében tabudöngető alkotás lesz a Perzsa nyelvleckék. több»