Advertisement

Pokémon (1997)

Pokémon

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 07. 20.

Egy jó kis gyerekkori élmény örök emlékkel

Generációnk ékkövei is lehettek ezek a kis szörnyek minden hétvégén vagy különböző játékokban, abban az időszakban. Konkrétan a rajongói voltunk, főleg az 1. generáció szörnyecskéinek. 1997-ben pedig az első filmet is megkaptuk, és emlékszem, alig vártam, hogy a moziban láthassam, hisz gyerekszemmel ez óriási szó volt akkortájt. Persze felnőttként belegondolva eléggé vontatott volt már maga a sorozat is, de a film sem mutatott sok újat, ha ezt most kéne elemezni, mert csak a két legendás Pokémon volt a főattrakció, de nekem akkor is jó kis emlék marad ez az egész. Őszintén be is vallhatom, hogy Ash halála a film vége felé, és Pikachu jelenete megsirattatta az akkor 7-8 éves lelkemet, valamint jó kis csaták voltak a filmben, amik lendületet adtak a néhol lapos kis történetnek. De igazából a maga módján nagy szó volt ez az 1. film, és jó visszagondolni rá. Imádtam ezt az egész világot, és Game boy-on is nem egyszer kijátszottam a Fire red névre hallgató videojátékot. Sokat nem kell beleképzelni, pusztán élvezni kell, főleg a sorozatban az "ismétlődő" részeket.

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Számomra egy abszúrd mese, soha nem tudott elkápráztatni, most meg a Pokémon vadászat hódít, de én ezt is mindenképp negatív dolognak tartom.

indingo   2017. 12. 29.

Hihetetlen, hogy mennyire meg tudta hülyíteni a gyerekeket. És az akkori gyerekek ma már felnőtt fejjel vadásszák a Pokémonokat. Mindig volt valami rejtély az egész sztoriban, hogy hogyan férnek bele azokba a labdákba.

Deku   2017. 08. 23.

Gyerekkoromban alig vártam a hétvégéket, hogy nézhessen a következő epizódokat. Nagyon aranyos anime még ma is. Tele izgalommal és mókás pillanatokkal. Úgy bizony szavamra.

babsy88   2016. 08. 06.

Nagyon jó mese, egy kitalált világról, ahol különös kis állatokat kell egy pokélabdába fogni, hogy egymás ellen versenyeztessék őket. Minden állatkának különböző képessége van. Izgalmas kalandok várják a mese főhősét.

Ms. Akárki   2019. 05. 05.

Gyerekként imádtuk. Rendkívül akciódús és kalandos ahogy harcolnak egymással és a pokemonokat egymástól akár meg is szerzik. Némelyik lény imádnivalóan cuki. Ez volt akkoriban az egyetlen hasonló kaliberű sorozat így sokan rajongtunk érte a 90-es években.

TomÁcs   2018. 04. 22.

Kezdetben kedveltem ezt a mesét, de egy idő után sok lett. Ezek a kimondhatatlan nevű és behatárolhatatlan fajú állatok. A sok harc meg torna egy idő után unalmas.

A Super Mario után a második legtöbb videójátékot adták el a Pokémonból.

(7ETEDIK)

A sorozat sok embernél okozott epilepsziás rohamot.

(7ETEDIK)

A Pokémon széria több mint 20 milliárd dollárt hozott világszerte.

(7ETEDIK)

A sorozatból számos mozifilm készült.

(7ETEDIK)

A sorozatból számos videójáték készült.