Büszkeség és bányászélet

Pride

2022.10.26 Interfectorem Sabnock

A fiúk a bányában dolgoznak.

Mert kell egy ilyen film is, nemdebár? Persze, hogy kell. Matthew Warcus felébredt, megcsikart a hasa. Széntabletta, cukor nélküli kávé. Honnan is van a szén? Erőteljes homlokcsapkodás. Hát persze, a bányából! Ok! Sok minden van, ami teljesen összek... Teljes kritika

2022.08.27 Fikatours_blogger

Szürkeség és balítélet

Már az első kockáknál éreztem, hogy itt szó sincs vígjátékról, még ha magam sem tudnék jobb műfaji besorolást adni neki. Az előítélettel foglalkozó filmek közül ez egy igencsak szürke produkció.

2016.04.21 Zsceeeka

Zseniális film lett , nagyon kíváncsi voltam rá már előzőleg is , de mindenkinek tetszett azok közül, akikkel néztem . Adott az igaz történet alap és amit rá építettek, az nagyon jól működik.

2015.09.29 Curacao86

Szórakoztató, vicces, de ugyanakkor sokszor komoly is ez a megtörtént eseményeket feldolgozó film. Érdekes látni, hogy két, anno társadalmilag perifériára szorult csoport miként viszonyul egymáshoz, az őket ért támadások ellenére egyik támogatja a má... Több

2015.10.08 AE1205SB

Nagyon jó kis film, remek színészekkel, hiteles alakításokkal, jó zenével és képi világgal. A vígjáték kategória nem a leghelytállóbb rá, bár vannak benne vidám jelentek, néhány poén, de nagyon sok gondolatébresztő és drámai jelenet teszi tökéletessé.

2016.11.09 kicsimano

Igen egyedi angol humorú történelmi film, melynek középpontjában az összefogás és az elfogadás áll. Akinek a film előzetese bejön, annak maga a film is garantáltan tetszeni fog. Szerintem élvezetes kis mozi.

2016.05.05 irodalmialkotas

Ha az angol munkásosztálybeli környezetet a meleg tematikával keverjük, abból többnyire valami durva sorsdráma keveredik ki egy lakótelepen meggyilkolt szegény meleg fiúról. A Büszkeség és bányászélet melegekről és bányászokról szól (nem meleg bányás... Több

2015.05.06 bambula

Szerintem fantasztikus, már többször is megnéztem. A brit film-és sorozatgyártás megint nagyot alkotott, sírós-nevetős, igazi és értékes történet. A vége különösen megrendítő és felemelő egyszerre. Van aki giccsesnek nevezné, de talán ennyi belefér.

2015.05.06 goldfisy

A film visszarepíti a nézőt Nagy Britannia sötét nyolcvanas éveibe. A film igazi erénye a személyes sorsok érzékeny és őszinte bemutatása. Igen sok a karakter, kifogástalanok a színészi játékok.

2017.01.07 des.tiny59

Ahhoz képest, hogy igaz történet szerintem simán lehetett volna ennél milliószor jobb is.Többet vártam volna ettől a filmtől. Nem lett bűn rossz de nem is egy remekmű. Azonban akik szeretik a könnyed hangvételű dolgokat talán bejöhet. Nekem nem okozott maradandó élményeket.

2015.02.13 Bimbi

Nem rossz film, nem rossz sztori. Vannak jó poénok, szórakoztató. Érdemes megnézni.

2016.09.24 krajcsie

Matthew Warchus rendező filmje főként azoknak nyújt kellemes kikapcsolódást, akik szívesen néznek meg egy elgondolkoztató filmet az emberi sorsokról, továbbá szeretik az igen ízes humort.

2015.10.30 tomvétsz

AZ előzetesek alapján érdemesnek tűnt megnézni ezt a filmet, és nem is tévedtem, szenzációs. Én egyébként is nagyon szeretem az angol humort, ez a film pedig telis-tele van jobbnál jobb vicces jelenettel. A karakterek komikusak, kissé el vannak túlozva, de még ezzel együtt is jut hely egy kis komolyságnak.

2015.03.31 kovacsbarn

jó kis retró hangulatú film volt, szerethető karakterekkel, valós háttérrel, toleranciából jeles!