A lelőhely

Prospect

A filmben látható mérgező füst nem CGI eredménye. Szerző: hp

A film főszereplője, Pedro Pascal egy interjújában elmondta, hogy Zeek Earl és Christopher Caldwell "shakespeare-i" forgatókönyve győzte meg őt arról, hogy elvállalja a szerepet. Szerző: hp

A lelőhely története az azonos című 15 perces rövidfilmen alapszik. Szerző: hp

A lelőhely költségvetése 3,9 millió dollár volt. Szerző: hp

A film forgatása 40 napot vett igénybe. A munkálatokat nehezítette, hogy Sopie Thatcher miatt be kellett tartaniuk a gyermekmunkára vonatkozó szigorú előírásokat. Szerző: hp

A film összes kézifegyverét egyedileg tervezték és gyártották le. Az alkotók ehhez egy csapat ácsot, ipari tervezőt, szerelőket és cosplayeseket szerződtettek. Szerző: hp

A film külső helyszíneken játszódó jeleneteit a Hoh esőerdőben forgatták Washington államban. Szerző: hp

A film alkotóit annyira meggyőzte Andre Royo a Drótban nyújtott alakítása, hogy mindenképp meg akarták szerződtetni a filmjükhöz. Szerző: hp

A lelőhely világpremierje a South by Southwest Filmfesztiválon volt 2018. március 5-én, ahol elnyerte az Adam Yauch Hörnblowér-díjat. Szerző: hp

A filmet kimondottan pozitívan fogadták a kritikusok. A lelőhely jeleneg 89 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. szeptember). Szerző: hp