A lelőhely

Pedro Pascal
Pedro Pascal
Jay Duplass
Sophie Thatcher

Cee nem egy átlagos kamasz, apjával, Damonnal ugyanis nem mindennapi kalandokat élhet át, miközben a Naprendszer egy messzi holdján ásványkincseket keresnek. A küldetés rendkívül veszélyes, a távoli égitest erdőit az egészségre ártalmas anyagok fedték be. Ráadásul a jelek szerint nem ők… Több

Forgatókönyvíró: Christopher Caldwell, Zeek Earl
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2019.10.17.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2021.01.21 elekm90

A valóságtól nagyon elrugaszkodott sci-fi, a film pedig nem nagyon magyarázza el a dolgokat, csak beledobja a nézőt egy küldetés közepébe. Nem túl akciódús, cserébe viszont érdekes. Pedro Pascal kiváló, az ő alakítása sokat dobott a filmen, de a fiat... Több

2019.05.30 Milanman

a nap véleménye

Western, sci-fi köntösbe csomagolva

In medias res felütéssel kezdődik ez a kis költségvetésű, független sci-fi. Konkrétan szinte semmit nem tudunk meg a világról, amiben játszódik, de ez alapvetően nem is baj. A lényeg a karaktereken és az egymáshoz fűződő viszonyaikon van. Hogy mennyi... Teljes kritika

2019.06.17 pj19

Átlagos film átlagos történettel. Csak ha nagyon unatkoztok, akkor nézzétek meg! Jobb történetre és körítésre számítottam sci-fi létére.

2019.09.08 tmotm

A film szinte egyetlen pozitívuma jól felépített világ és az eredeti ötlet. Azon kívül pedig szerintem unalmas, vontatott és néhol erőltetett is. Ha szereted a sci-fi drámákat, akkor érdemes adni neki egy esélyt, de senki se várjon tőle sokat!

2019.10.16 Peti

Nem hiszem, hogy láttam valaha olyan unalmas sci-fit, mint ez. Borzasztóan látszik rajta az alacsony költségvetés, na de azért egy valamirevaló forgatókönyvet igazán összedobhattak volna. Ez így olyan nesze semmi, fogd meg jól.

A filmben látható mérgező füst nem CGI eredménye. Szerző: hp

A film főszereplője, Pedro Pascal egy interjújában elmondta, hogy Zeek Earl és Christopher Caldwell "shakespeare-i" forgatókönyve győzte meg őt arról, hogy elvállalja a szerepet. Szerző: hp

A lelőhely története az azonos című 15 perces rövidfilmen alapszik. Szerző: hp

A lelőhely költségvetése 3,9 millió dollár volt. Szerző: hp

A film forgatása 40 napot vett igénybe. A munkálatokat nehezítette, hogy Sopie Thatcher miatt be kellett tartaniuk a gyermekmunkára vonatkozó szigorú előírásokat. Szerző: hp

A bolygó neve: szenvedély
Formai hiányosságaiból fakadóan A lelőhely várhatóan nem lép majd kultuszfilm státuszba, mégsem mondhatni, hogy kudarcot vallottak volna alkotói. Több

Értékelés: 6.5/10
(2019. 03. 27.)
Ezt az űr-Vadnyugatot még Han Solo sem élné túl
Az alkotó párosra pedig kifejezetten érdemes lesz figyelni a jövőben, mert a Prospect az apróbb hibái ellenére is egy kifejezetten ügyes és a jövőre nézve is ígéretes rendezői bemutatkozás. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 10. 22.)
A film független kategóriája és a kis költségvetése ellenére az alkotóknak sikerült megnyerniük Pedro Pascalt, aki már név a filmpiacon. Nem véletlen, hogy Sophie Thatcherrel együtt viszik a hátukon a filmet. Több

(2019. 10. 22.)
A lelőhely minden pillanatát jó nézni, és teljesíti, amit vállal – és hogy nem vállal sokat? Ez legyen a legnagyobb baj! Több

(2019. 10. 11.)
Üdv a csillagközi vadnyugaton!
Kis költségvetésű sci-finek nekiülni mindig rizikós dolog, de olykor megéri. Mint ahogy most is. Több