Körök (2017)

Zach Roerig
Zach Roerig
Vincent D'Onofrio
Matilda Anna Ingrid Lutz

Sabnock Sanatory   2022. 07. 08.

Szegeljük már le azt a fránya kútfedelet!

Természet feletti horror? Én inkább természetellenesnek mondanám. Gore Verbinski 2002-es filmje nem volt semmi. Újszerű, meghökkentő és dramaturgiailag is permanensen dermesztő. A második rész egy nagy nulla volt, ott szinte mindent elrontottak, amit... teljes kritika»

Ildikó Bacskai   2020. 10. 14.

Túl sokszor ellőtt patron

Jó hát egyszer meg lehet nézni, de nekem ez túlzás már agyon facsart sztori, közepes színészi játék, jellegtelen zenék. Viszont vannak benne szép képi megoldások és jelmezek, emiatt egy estét ki lehet vele tölteni, de több nincs benne.

mamiéstöti2   2018. 01. 18.

Az első rész korszakalkotó volt, ezért nem vártam túl sokat a folytatástól, de kellemeset csalódtam, mert egész jól sikerült, nekem tetszett.

dulkap   2017. 09. 09.

Nem azt mondom, hogy nézhetetlenül borzalmas a film, csak hogy mérhetetlenül unalmas, ezer éve lerágott klisékkel. Galeckit inkább jópofa volt látni egy másfajta professzor szerepében. (Bár kikérem magamnak, hogy egyetemi prof létére úgy szerel videó... több»

Lamboh   2017. 10. 09.

Gondoltam, hogy gyenge lesz, de hogy ennyire... Ez egy a végletekig unalmas, és sablonos film. Kár volt időt szánni rá.

MKristijan   2017. 02. 13.

Az első 2 film után más volt az élményem, tény hogy próbáltak bele vinni új dolgokat, a színészek is helyükön voltak. De valamiért, nem tudom hogy a vas ízű cola amitől vérízű lett a szánk vagy az hogy 3an ültünk a moziban úgy hogy egy nagy teremben ... több»

jfruzsi97   2020. 10. 20.

Nem is tudom, nekem ez inkább olyan vicces film. Semmi ijesztő nem volt benne számomra. Így 1 rész elég is volt belőle.

A film összbevétele 83 080 890 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 001 398 forintot termelt. A hazai mozik összesen 23 860 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 25 millió dollár volt és jelenleg 83 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A Paramount stúdió a film bemutatója előtti pár hétben felbérelt néhány hosszú hajú lányt, akik Samarának öltözve különféle műszaki boltokban a tv-készülékekből előmászva ijesztgették a látogatókat. Erről a kampányról számos felvétel készült, amelyek bejárták a világhálót.

A körökben szereplő Samarának a jelmeze és sminkje 6 és fél óra munkát igényelt s tartalmazott egy olyan vizes réteget is a ruhájába rejtve, amelynek köszönhetően állandóan vizet tudott csöpögtetni maga körül.

Az ebben a filmben Samarát alakító Bonnie Morgan már a Kör 2-ben is feltűnt, részben ő játszotta a karaktert, de még csak a különleges mozgásokat igénylő jelenetekben, mint dublőr működött közre.

A forgatás 2015 márciusa és májusa között zajlott, de a stúdió folyamatosan tologatta a bemutatót, sőt még egy pótforgatást is elrendelt 2015 nyarán.

Bár a Köröknek vannak mozgalmasabb részei, jó a kiállítása, és fásultsággal, unalommal nehezen vádolható, mégis az a fajta tucathorror, amiben az a legfélelmetesebb, hogy milyen gyorsan elfelejtjük az egészet. 45/100 több»