Rio (2011)

Rio

Rio

Kósa Bence   2021. 06. 07.

A kevenc Blue Sky filmem, nagyon szimpatikus figurákkal. Itt még a főgonosz (Nigel) is szimpatikus szereplő. Családnak ez tökéletes választás.

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Nagyon aranyos mese jól kidolgozott karakterekkel, remek színvilággal és mindenkinek érthető humorral, ami egy rossz nap után is megmosolyogtat. Csak ajánlani tudom.

Artemisia   2020. 05. 07.

Így kell elkészíteni egy imádnivaló, bájos rajzfilmet. Adott a nagyon jó alapfelállás, Azúr, az utolsó hím kék ara, ezér gazdájának, Lindának Rióba kell vinnie, hogy egy fajmegőrző program keretében megmentsék a kék arákat a kihalástól. Azonban Rióba... több»

Deku   2017. 07. 18.

Grafikailag persze kikezdhetetlen hisz nagyon szép lett. A történet viszont nem érintett meg túlzottan, nem lett rossz de kiemelkedő sem így egyszer nézhető átlagos film.

Orosz István   2016. 05. 28.

Nekem tetszett kicsit sablon történet volt de attól még élveztem. Érdemes megnézni! Nem mondom nem mindennapi mese, mert van egy rakat hozzá hasonló de attól még aranyos ahogy a röpképtelen papagáj a körülmények miatt rászorul arra hogy ősi ösztöneit képességeit ami a génjeibe van azt felélessze.

babsy88   2016. 08. 06.

Nagyon jó kis mese. Vicces elragadó szereplők. Szívesen megnézem bármikor.

Ms. Akárki   2019. 05. 19.

Nagyon édes mese a kis cuki kék papagályról, akinek a fajtája már sajnos a kihalás szélén volt. Szerelemre talált és el is veszett a városban de végül sikerült átverekednie magát a városon és visszatalálnia a szeretett gazdájához. Nagyon vicces és érzelmes mese, melyet felnőttek és gyerekek is egyszerre szerethetnek.

Sajnos úgy néz ki 2018-ra kihalt a Spix-ara papagáj. A madarak és élőhelyük védelmével foglalkozó BirdLife International közzétette a világ madarainak állapotáról szóló jelentését, amelyben a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a vörös listára sorolta, azaz bizonyítottan vagy nagy valószínűséggel kihalt a faj.

(gyorfigyuri10)

A filmet valós történet ihlette, ugyanis Elvis a Spix ara az USA-ból Brazíliába utazott, hogy részt vegyen egy programban, amely a Spix arák fogságban való szaporítását tűzte ki célul.

(ps)

Az Oreo a filmhez kapcsolódóan piacra dobta a limitált szériás, kék cukormázzal bevont pilótakekszét.

(ps)

Ez volt a Blue Sky Studios első musical stílusú animációs filmje.

Nico egy kanári.