Rio

Rio

2022.07.01 Timon

Amikor magas színvonalról indul a mese

Régóta kedvelem a Blue Sky Studios filmjeit, azon belül a Jégkorszak-filmeket. A másik nagy kedvenc tőlük a Rio-filmek. Valahogy úgy érzem, ezek különlegesek és tele vannak szívvel-lélekkel. Ez az első rész nagyon egyedi módon indult. Imádom, ahogy Azúr életét gyorsan bemutatják, majd jön a lényeg: párt kell találnia, hogy megmenthessék a fajukat. A nagyon jópofa mellékszereplők pedig hihetetlenül feldobják a filmet. Útjuk vicces, felemelő és tanulságos. A kedvenc részem belőle, amikor kizuhannak a gépből, és muszáj repülnie, hogy megmentse Jewelt. Na, meg a madarak táncjelenetei. Külön tetszettek a zenei dalbetétek. 10/10

2017.07.18 Deku

Grafikailag persze kikezdhetetlen hisz nagyon szép lett. A történet viszont nem érintett meg túlzottan, nem lett rossz de kiemelkedő sem így egyszer nézhető átlagos film.

2020.05.07 Artemisia

Így kell elkészíteni egy imádnivaló, bájos rajzfilmet. Adott a nagyon jó alapfelállás, Azúr, az utolsó hím kék ara, ezér gazdájának, Lindának Rióba kell vinnie, hogy egy fajmegőrző program keretében megmentsék a kék arákat a kihalástól. Azonban Rióba... Több

2017.05.07 mamiéstöti2

Nagyon aranyos mese jól kidolgozott karakterekkel, remek színvilággal és mindenkinek érthető humorral, ami egy rossz nap után is megmosolyogtat. Csak ajánlani tudom.

2019.05.19 Ms. Akárki

Nagyon édes mese a kis cuki kék papagályról, akinek a fajtája már sajnos a kihalás szélén volt. Szerelemre talált és el is veszett a városban de végül sikerült átverekednie magát a városon és visszatalálnia a szeretett gazdájához. Nagyon vicces és érzelmes mese, melyet felnőttek és gyerekek is egyszerre szerethetnek.

2016.08.06 babsy88

Nagyon jó kis mese. Vicces elragadó szereplők. Szívesen megnézem bármikor.

2021.11.03 Klauka89

Nagyon kedves mese, ami teljes kikapcsolódást nyújt kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Az igazi színes, ezerarcú Rio de Janeirót láthatjuk, másfél órára mi is a hatalmas karneváli forgatag részesei lehetünk. Jó fejek a madarak, egy kicsit még Nigel is szerethető. Feldobta a vasárnap reggelemet.

2016.05.28 Orosz István

Nekem tetszett kicsit sablon történet volt de attól még élveztem. Érdemes megnézni! Nem mondom nem mindennapi mese, mert van egy rakat hozzá hasonló de attól még aranyos ahogy a röpképtelen papagáj a körülmények miatt rászorul arra hogy ősi ösztöneit képességeit ami a génjeibe van azt felélessze.

2019.06.01 Norbert93

Nem egy fordulatos cselekményű mese, de azért rendelkezik némi eredetiséggel. Animáció terén első osztályú, viszont a karakterek nagyjából egytől egyig más mesék karaktereinek a sablonjai. A sztori kiszámítható, a zenék nem rosszak és időtöltésnek se... Több

2018.07.09 Norbi

Egy mese. Ne várjunk tőle több szálon futó bonyolult , szimbolikával átszőtt cselekményrendszert. Főleg gyerekeknek készült, de felnőttek számára is élvezhető a gyönyörű képi világ és a jó humor által. Csak ajánlani tudom.

2016.11.10 diumiu

Engem teljes mértékben meggyőzött ez a rajzfilm, főleg azért mert nem a megszokott amerikai helyszínen játszódik a történet. Kifejezetten tetszik, hogy Rio-t megismerhettem, a figurák szépek, kidolgozottak voltak, színesek. A látvány mellett a zenét is nagyon jól eltalálták. Kellemes kikapcsolódás volt.

2021.06.07 Kósa Bence

A kevenc Blue Sky filmem, nagyon szimpatikus figurákkal. Itt még a főgonosz (Nigel) is szimpatikus szereplő. Családnak ez tökéletes választás.

2018.03.07 kevelin

Engem abszolút nem nyert meg ez a mese. Unalmas volt, nem is igazán értettem mi értelme van a filmnek. Szenvedés volt minden perce. Lehet, hogy velem volt a baj vagy csak rosszkor néztem meg, de egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet sőt.

2018.09.18 thejoker

Nagy szép mese, sok humorral ami nagyon jó kikapcsolódást tud nyújtani.