Római vakáció

Roman Holiday

2022.04.21 JRD

Fekete-fehér gyöngyszem...

Sok év távlatából újra megnézni ezt a filmet a sok látványorientált produkció közepette igazi felüdülés volt. Hepurn és Peck játéka semmihez sem hasonlítható. Egy kedves, aranyos, szirupos film az 1950-es évekből. Csak ajánlani tudom! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.08.30 Berto49

Egy felejthetetlen nap

A végét is beleértve a legjobb romantikus, szerelmes filmek egyike. Tegyük hozzá, hogy 1953-ban készült, nálunk öt évet vártak a bemutatásával. Egy tökéletes emberpár (A. Hepburn és G. Peck) szerethető-bús története, amelyik a befejezésével nem rugaszkodott el a realitás talajáról. Amerikai film, de a két főszereplő mellett az Örök Város fontos helyszíne és egyben szereplője. Bárcsak a mai újságírók és paparazzik ilyen gálánsak lennének, mint Joe Bradley és Irving volt. Két epizódszerep után Audrey Hepburn – nagyon megérdemelten – megkapta a filmszakma legtöbbre értékelt elismerését. Milyen ragyogó filmes szerepek álltak még előtte! Számomra a legemlékezetesebb jelenet a szerencsére kivágatlan rögtönzés képei az UNESCO Világörökségi védelme alatt álló Bocca della Veritá „szereplésé”-vel. Peck tréfának szánta, de alaposan sikerült megijesztenie partnerét. Az őszinte, megrendezetlen epizód a filmtörténet egyik gyöngyszeme. (Az Igazság szája profán funkciót töltött be az ókori Róma idejében; egy szennyvízcsatorna fedőlapja volt.) Nagy kár, hogy a Paramount Pictures illetékesei a takarékosság szempontjait vették figyelembe, sajnálták a sokkal drágább színes nyersanyag felhasználására a pénzt, pedig ha más nem, a római helyszínek megérdemelték volna.

Hepburn gyönyörű,és bájos,G.Peck férfias, a helyszín csodaszép,és mindemellé egy könnyű,tartalmas romantikus köret. Nagyon jó film,és messze az egyik legjobb a maga kategóriájában!

2016.07.25 Leilani

Nagyon szeretem ezt a filmet, nem túl nyálas, mégis romantikus film, nagyon könnyed és szórakoztató. A története mesés, mégis hiteles, a színészek alakítása kiváló. Ezt a filmet csak ajánlani tudom, egy igazi klasszikus.

2016.01.25 juhasz-david93

Mások nagyon kedvelik, de én valahogy nem annyira. Pedig nincs vele semmi baj, értelmes, intelligens nézőknek készült ez a mű, mindenkinek bátran ajánlanám.

2018.02.11 zsani

Nagyon jól kidolgozott film. Nagyon jó a téma, a színészek profi alakítást nyújtanak. Audrey Hepburn gyönyörű, mint mindig. A forgatási helyszíneket nagyon jól választották meg.

2017.02.20 tilino

Audrey Hepburn és Gregory Peck klasszikus filmje, könnyed, kedves, kellemes film. Nagyszerű díszlet, szerethető színészek és érdekes jelenetek jellemzik a filmet, érdemes legalább egyszer megnézni!

2015.10.23 Mano35

Klasszikus romantikus film ami ma is megállja a helyét. Szívesen megnézem sokadszorra is és mindig élményt nyújt. Ma már kevés ilyen karakteres és profi színész van.

2021.12.06 ererandras

Nagyon érdekes ennyi év távlatából egy ilyen filmet megnézni, egy ilyen klasszikust. A történet nem különösebben érdekes, láttunk már ilyet, a dinamikája olykor kifejezetten darabos, ami viszont nagyon magkapó, hogy vannak külső helyszínek, és nem négy fal között forgatták. Talán ez az, ami a legjobban hiányzik a legtöbb mostani filmből.

2015.06.03 Akodako

Klasszikus, időtálló vígjáték remek színészekkel és sztorival. Ma is nagy élményt nyújt és akár többször is nézhető. Mai romantikus amerikai vígjátékokkal össze sem hasonlítható, hiszen valódi történetet mutat be, nem sablonos.

2015.02.11 pillacica7

Lényegretörő, egyszerű és bájos... Kár, hogy manapság már nem nagyon készítenek ilyeneket. Nem nyálas, mégis romantikus! Audrey Hepburn elragadó,Gregory Peck sármos és jó színész.

2015.09.05 SuperBoi

Nekem ez az egyik kedvenc Hepburn-filmem, nem véletlenül kapott Oscart. Amúgy ez azért meglepő, mert ez ugye egy korai filmje, talán még az első, és azok általában nem szoktak olyan jól sikerülni. De ő már itt is teljes pompájában tündököl, és a személyisége áthatja az összes jelenetet. Nagyszerű filmalkotás.

2018.10.06 LadyN

Nagyon szép film, hála Istennek nem olyan csöpögős, mint a mai romantikus vígjátékok, hanem van benne rendes történet, még ha kicsit bájosan egyszerű és meseszerű is. Aztán van benne karakterfejlődés, a két szereplő ténylegesen hat egymásra és megvál... Több