Saltburn

Egy oxfordi egyetemi hallgató belecsöppen egy bájos arisztokrata évfolyamtárs világába, aki meghívja őt különc családja hatalmas birtokára egy felejthetetlen nyárra.

(szarka84)

Forgatókönyvíró: Emerald Fennell
Premier: 2023.11.17. | Amazon Prime Video (2023.12.27.)

2024.02.18 indingo

Az utóbbi évek legjobb filmje, amit láttam. Kiszámíthatatlan, picit beteg, van benne művészi vonal, de mégis földhözragadt. A látvány és a hangulat magával ragadott, és a történet pedig kegyetlen.

2024.01.13 Juki-onna

a nap véleménye

A sóvárgás és az irigység, rossz párosítás, de van, akinél bejön! Zseniális a történet!

Olvastam negatív és pozitív kritikákat is a filmről. Vegyes érzésekkel ültem le a tv elé, főleg, hogy megint egy azon személy a forgatókönyvíró és a rendező!: Emerald Fennell. Kivételesen nem csalódtam benne! Azt mondjuk, nem értem, hogy miért sorol... Teljes kritika

2024.01.04 polgy

Egyik fele thriller, másik fele nemi aberráció

Először is semmiképpen nem ajánlom a filmet azoknak, akiket zavarnak az olyan filmjelenetek, melyekben (ez nekem is kihívás volt): spermás vizet nyalnak a fürdőkádból, menstruációs vért nyalogatnak közösen, két pasi szexel, friss sírhalommal élnek nemi életet. Ha ezen sikerül mégis valahogy túllendülni, és csak a film első és utolsó 30 percét nézem, akkor az egy átlagosnál jobb thriller, amiben Barry Keoghan szerintem nagyszerűen játszik. Nekem tetszett a csattanó, valamint ahogy szép lassan kiderül az igazság. Nem vagyok prűd, de a közepe nekem egy felesleges elkanyarodás az aberráció világába. Értem én, hogy mit szerettek volna ezzel bemutatni, és tudom, hogy a rendező szabad döntése, hogy ezt miként teszi, de nálam emiatt csak kettő a csillagok száma. Nesze neked, rendező néni, ez meg az én szabad döntésem. :)

2024.01.26 Victorine

Ez a film szó szerint kísértett, hogy nézzem meg, annyira nagy a hype körülötte. A karakterek közti feszültség szinte tapintható, ahogyan Jacob Elordi és Barry Keoghan (szerintem ezt az alakításukat sokat fogják emlegetni további karrierük során, sőt... Több

2023.12.28 Kururuk

Bizonyos szempontból nagyon tetszett a film. Vizuálisan megfogott, a díszletek és hangulat jó volt, valamint végig értettem, mit is szeretnének elérni. Azonban a végére az egész szétesett és képtelen volt koherens képet adni.

A film cselekménye 2006-ban kezdődik, de a film végén a kávézóban a pincér maszkot visel, így arra lehet következtetni, hogy már a covid korszakában vagyunk.Szerző: Gábor390920

A próbák során Rosamund Pike és Carey Mulligan improvizálták a bevezető jelenetükben folytatott beszélgetést. Emerald Fennell ezt viccesnek találta, ezért beleírta a végleges forgatókönyvbe. Rosamund Pike hasonlóképpen azzal viccelődött Fennellnek, hogy a karaktere titokban azt hitte, hogy a „Common People” című Pulp-számot róla írták, és ez ihlette a napozásos jelenet néhány végső párbeszédét.Szerző: Hupka Adrián

A Minótaurosz-szobrot Barry Keoghan (Oliver) teste alapján tervezték.Szerző: Hupka Adrián