Dóra7.6   2020. 04. 18.

Csak ajánlani tudom, néhány év távlatából is azt mondhatom, hogy több jelenet is belém égett. :)

indingo   2017. 04. 18.

A cím teljesen találó a filmre. A kis történetek közt voltak, jók és olyan amilyenhez hasonlót már láttam. Összességében tetszett, bátran ajánlom.

Bogi87   2016. 05. 27.

Hosszas unszolásra néztem meg a filmet és nagyon pozitívan csalódtam. Zseniális ez, a különálló kisfilmekből összerakott alkotás.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyon harmatos alkotás lett, a színészekről se tudok sok jót mivel az összes számomra teljesen ismeretlen figura. Ezt a filmet ennél jobban nem is tudták volna elrontani. Kellett volna bele valami izgalom ami szórakoztatóvá teszi ezt a filmet, itt ez hiányzott.

Berto49   2017. 07. 18.

Tetszett ez a fekete komédia, valóban párhuzamba hozható Dahl „Meghökentő meséi”-vel. Hat önálló történet az életünk különböző területéről. Egy repülőgépi flört, egy uzsorás és a pincérnő története, két autós és a hegyi út, az örökösen jelenlévő büro... több»

szaka123   2018. 03. 26.

Nagyon jó film(ek)! Majdnem kimaradt az életemből, egy ismerős hívta fel rá a figyelmemet és milyen jól tette. Minden kisfilm iszonyat erős. Jó a mondanivaló, jók a színészek. Nem is tudom, hogy melyik volt a legjobb kisfilm, de ha választani kell, akkor az esküvős rész.

andor50   2016. 04. 17.

Teljesen véletlenül találtam rá erre a filmre és semmit sem sejtettem mikor elkezdtem megnézni. Aztán mikor jöttek ezek a rövidebb, frappáns történetek, azonnal megfogott. Olyan mintha egy-egy rövidebb novellát olvasna az ember, a végén csattanóval. Nagyon érdekes élmény, nagyon jó filmet eredményez.

Germán de Silva
Julieta Zylberberg
Rita Cortese
Mónica Villa
Darío Grandinetti
Maria Marull
Maria Marull

A forgatás Argentínában zajlott Buenos Aires és Cafayate városokban.

(ps)

A filmet a mai napig (2014.11.11) csaknem harminc dél-amerikai és nemzetközi filmes díjra jelölték, melyek közül többet meg is nyert.

(ps)

A Cannes-i filmfesztiválon 10 perc álló tapssal jutalmazták a filmet.

(ps)

A premiertől számított első 24 napban több mint két millió ember nézte meg a filmet.

(ps)

Argentína ezt a filmet ajánlotta nevezésre a legjobb külföldi film műfajában a 87. Oscar gálára.

(ps)

Az argentinok, akik a pápát adták nekünk, ezúttal a keresztényi szeretet jegyében csinálják ki egymást. több»