Eszeveszett mesék (2014)

Darío Grandinetti
Maria Marull
Maria Marull

BRANTON   2022. 07. 04.

Egy film, amit mindenkinek látnia kellene!

Damián Szifron rendező, 2014-ben megrendezett egy olyan alkotást, melyet sohasem felejtek. A film hat darab történetből áll, melyek különböző sztorik tálalásában mutatják be az emberi gonoszságot, kapzsiságot, megcsalást. Ezen a mozin egyszerre lehe... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 18.

A cím teljesen találó a filmre. A kis történetek közt voltak, jók és olyan amilyenhez hasonlót már láttam. Összességében tetszett, bátran ajánlom.

Bogi87   2016. 05. 27.

Hosszas unszolásra néztem meg a filmet és nagyon pozitívan csalódtam. Zseniális ez, a különálló kisfilmekből összerakott alkotás.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyon harmatos alkotás lett, a színészekről se tudok sok jót mivel az összes számomra teljesen ismeretlen figura. Ezt a filmet ennél jobban nem is tudták volna elrontani. Kellett volna bele valami izgalom ami szórakoztatóvá teszi ezt a filmet, itt ez hiányzott.

Berto49   2017. 07. 18.

Tetszett ez a fekete komédia, valóban párhuzamba hozható Dahl „Meghökentő meséi”-vel. Hat önálló történet az életünk különböző területéről. Egy repülőgépi flört, egy uzsorás és a pincérnő története, két autós és a hegyi út, az örökösen jelenlévő büro... több»

szaka123   2018. 03. 26.

Nagyon jó film(ek)! Majdnem kimaradt az életemből, egy ismerős hívta fel rá a figyelmemet és milyen jól tette. Minden kisfilm iszonyat erős. Jó a mondanivaló, jók a színészek. Nem is tudom, hogy melyik volt a legjobb kisfilm, de ha választani kell, akkor az esküvős rész.

Anti007   2021. 05. 21.

Eszeveszettül szórakoztató mesék

Tapasztalhattuk, hogy a franciák és a spanyolok is tudnak, de ezúttal a spanyol ajkú argentinoktól kaphattunk egy remek filmet. Pedro Almodovar neve népszerűsítette ezt a 6 különböző történetből álló, kétórás filmet, amire igazán nem vo... teljes kritika»

A forgatás Argentínában zajlott, Buenos Aires és Cafayate városokban.

(ps)

A filmet a mai napig (2014.11.11) csaknem harminc dél-amerikai és nemzetközi filmes díjra jelölték, melyek közül többet meg is nyert.

(ps)

A Cannes-i filmfesztiválon 10 perc álló tapssal jutalmazták a filmet.

(ps)

A premiertől számított első 24 napban több mint két millió ember nézte meg a filmet.

(ps)

Argentína ezt a filmet ajánlotta nevezésre a legjobb külföldi film műfajában a 87. Oscar-gálára.

(ps)

Az argentinok, akik a pápát adták nekünk, ezúttal a keresztényi szeretet jegyében csinálják ki egymást. több»