Shaft

John Shaft magándetektív, aki egyaránt ért a fegyverekhez és a nőkhöz. Ő a fekete James Bond, aki az angol elegancia és udvariasság helyett a Harlem brutalitásával és szlengjével képes túlélni és sikereket elérni. Shaft legújabb megbízója egy harlemi maffiózó, Bumpy Jonas, aki elrabolt lányát szeretné megtalálni. Bumpy azt állítja: sejti, hogy kik állhatnak az emberrablás mögött. Egy szektára és annak vezetőjére, Ben Bufordra hívja fel Shaft figyelmét. Miközben a magándetektív a szekta vezetőjét próbálja kérdőre vonni, gépfegyveres támadók csapnak le rájuk. Kiderül, hogy egy külső maffiacsoport munkálkodik azon, hogy átvegye az uralmat Bumpy területe felett - ők rabolták el a lányt is...

Forgatókönyvíró: Ernest Tidyman, John D. F. Black
Premier: 1971.06.25.

Shaft  (2000)

Richard Roundtree

2023.09.05 Fikatours_blogger

Korrajznak jó

Gyengécske. Nem is értem, kinek jutott eszébe ebből trilógiát készíteni (még ha ötven év alatt is).

2017.01.03 doobie

Szerintem pazar hangulatú, valahogy nem az az agyatlan akciózás, amit várna az ember, egy kicsit kiszámíthatatlan a cselekmény, és ez meg is adja azt a pluszt, amit elvárnánk ettől a műfajtól.

2015.09.04 duhaj

Egész jól indult ez a film, de sajnos a cselekmény nem volt annyira izgalmas, hogy végig tudtam volna élvezni. Egyszer érdemes megnézni, de sajnos ennyi van ebben a filmben, egyszerű klisé, amit nagyon sajnálok. :/

Isaac Hayes jelentkezett a főszerepre, azonban a producerek Richard Roundtreet választották. Viszont annyira le voltak nyűgözve Hayestől, hogy megkérték írja meg, a mostanra már legendává vált zenét a filmhez.Szerző: rbernadett

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A film 2000-ben bekerült az az Egyesült Államok Kongresszusi Könyvtárának nemzeti filmtárába, mint kulturálisan, történelmileg vagy esztétikailag jelentős mű.Szerző: Bogi87