Snowpiercer - Túlélők viadala

Snowpiercer

2023.12.08 Scriptor

Az eredetihez hasonlítva

Az eredeti, 2013-as egész estés Bong Joon-ho rendezés nagyon nagy kedvencem már évek óta. Ehhez képest kétségtelenül más műfaj a 30 részes Netflix-sorozat. Hiányoznak belőle például a nagy formátumú karakterek és főszereplők, mint például az eredetiben volt Chris Evans mint Curtis Everett. Ő a legfőbb figura, aki a lázadást vezeti, és aki mindenkit összefog. Evans ideális választás erre a szerepre, ám a sorozatban nem látunk hasonló szintű színészt. Ugyanakkor látványvilágban erős a dolog. Nálam három csillagos.

2020.05.26 HE7EDIK

Az egykor bombázó Connelly lassan egy alultáplált etiópra kezd hasonlítani, régen a puszta látványával elvitt egy filmet a hátán, ma már ez édes kevés. Ahogy ez a reboot is.

2021.09.23 jfruzsi97

Már a film is nagyon tetszett, kíváncsi voltam, a sorozatban hogy fognak "eloszlani" a történések, meddig fogja fenntartani az érdeklődést. Egyelőre azt kell mondjam, engem megvett. Izgalmas, látványos, folyamatosan újabb és újabb dolgokra derül fény. Remélem, ez így is marad a végéig, és nem lesz "túlerőltetve".

2020.12.09 Robinson76

Egy felesleges feldolgozás

A társadalomkritika és a vizualitás szépen átjött itt is, viszont semmi újat nem tudott adni a hasonló címen futó, és nem túl régen sikerrel bemutatott filmhez. Ennek a szériának nem volt igazán létjogosultsága, így hát ez nem is lehetett sikeres. Arra azonban mindenképp jó volt, hogy akik fantáziát látnak a feldolgozásokban, talán elgondolkodjanak egy kicsit... Nem minden sikeres film vagy sorozat reboot lesz automatikus siker. Ahhoz tenni is kell.

2020.05.29 Norbert93

Kukába vele!

Nem értem, minek sorozatként rebootolni/spinnoffolni 2019-ben egy 2013-as, B kategóriás (ám mégis egyedi és kultikus) akciófilmet. Ki gondolja azt, hogy ez a "frissítés" jó lesz majd? Vagy azt, hogy meggazdagodnak a bevételekből? Különösen úgy, hogy önmagában véve is egy kifejezetten rossz sorozatot "hoztak össze". Persze lovagoljuk meg a streaming szolgáltatók sorozatdömpingjét, hiszen a sorozatokra bukik a nép, a Snowpiercert meg elég sokan letöltötték. Csak annyi a baj, hogy a címe miatt talán felfigyelnek rá egy pár rész megtekintéséig, de aztán irány a süllyesztő, és kaszát kap.

2022.07.07 Török389133

Az igaz, hogy a film jobb volt, de ez a sorozat is nagyon jó lett. Izgalmas, feszült, végig érdekes, nagyon jó alakításokkal.

2022.10.14 ChironIcon

Húztam, halasztottam a megnézését. Az azonos címen futó filmet nagyon kedvelem. Valószínűleg pont azért gondoltam, hogy nem nyeri majd el a tetszésem a sorozat. Hiszen mit is lehet produkálni több évadon keresztül, amit egyébként cirka két órában már... Több

2020.05.18 tai69

Ez a sorozat egyértelműen hatásvadász számomra. Szerintem ahhoz képest, hogy ma számtalan remek szériát találunk a kínálatban, ez nagyon elmarad tőlük. Szóval ennél jobban oda kellett volna tenniük magukat a készítőknek a sztori terén, hogy ténylegesen felvegyék a versenyt. Ez van.

2020.02.09 Bálint

Eléggé kacifántosan indul, de aztán rá lehet hangolódni. Nem mondom, hogy ez teljesen lekötött, bár voltak izgalmas pontok, és végül is néhány karakter valóban egészen jól kidolgozott. Szerintem érdemes belevágni.

2019.12.08 Mark

Miután láttam a 2013-as, azonos című filmet, ami szerintem nagyon jól sikerült, nem értem ennek a sorozatnak a létjogosultságát. Egyszerűen nem tesz hozzá semmi pluszt a történethez, és nem tudja felülírni a film emlékeit.

2020.02.29 Gabor

Vizuálisan elég ígéretesnek tűnik, de nem ér fel a film sikeréhez. A sztorit továbbra is zseniálisnak tartom, a társadalomkritika is átjött, de mégis úgy érzem, remek példa arra, hogy nem mindig van értelme több bőrt lehúzni valamiről, Bong Joon-ho 7 évvel ezelőtt egyszerűen kimaxolta a témát.