Star Trek: Nemzedékek

Star Trek: Generations

Ötven nappal a forgatás megkezdése előtt az Enterprise-D kapitányi székét valaki ellopta, így a filmhez egy újat kellett készíteni. Szerző: Filmdoki

Az Enterprise-B fedélzetén levő riporterek kezében levő rögzítő eszközök valójában hordozható videó játékok.Szerző: Filmdoki

A film eleji holofedélzet jelenetben, amikor Troi átadja a vitorlás kormányzását egy idősebb embernek. Ez az úr a való életben a hajó, a Lady Washington tényleges kapitánya. A vitorlás később a Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átkában is feltűnt, mint az Interceptor. Szerző: Filmdoki

A producerek felkérték George Takeit, hogy ismét bújjon Sulu bőrébe, ezúttal az Enterprise-B kormányosaként. Takei azonban azzal az indokkal utasította el a felkérést, hogy Sulut ezzel nemes egyszerűséggel lefokoznák kapitányi rangjából. Takei úgy érezte karaktere túl keményen dolgozott egy saját hajó irányításáért ahhoz, hogy később aztán nemes egyszerűséggel eldobja azt. Végül egy új karaktert találtak ki, aki Sulu mondatait elmondta. Ő lett Demora Sulu, Hikaru lánya.Szerző: Filmdoki

William Shatner elmondása szerint a következő mondat volt pályafutása alatt, melyet ki kellett mondania: "Ki vagyok én, hogy vitába szálljak az Enterprise kapitányával?"Szerző: Filmdoki

Eredetileg Leonard Nimoyt kérték fel rendezőnek, azonban a szkript elolvasása után visszautasította azt, mivel a stúdió kijelentette, ,incs idő arra, hogy a Nimoy által észrevett forgatókönyvi hibákat javítsák. Szerző: Filmdoki

Az épület, ahol Kirk és Picard kapitány először találkoznak a valóságban William Shatneré, akárcsak az ezután látható farm, és a ló, amin Kirk lovagol.Szerző: Filmdoki

69 ember hunyt el a filmben.Szerző: Norbi