indingo   2018. 08. 04.

Annyira semmilyen, hogy az már fáj. A története rém gyenge és érdektelen. A színészek az egyik kedvenceim, de így is csak 2 pont.

Lonka   2018. 08. 26.

Sajnos eléggé unalmas és semmitmondó történet, ahol az érzelmek sem jönnek át.

Bady   2018. 06. 23.

Két ekkora tehetséget epazarolni egy ilyen gyatrán megírt forgatókönyvű és megrendezett filmre szabályosan bűn. Magamat nem is, de McAvoyt és Vikandert sajnálom ezért a filmért. Felejtsük ezt el gyorsan, ha pedig még nem láttad, kerüld el messziről.

Bady   2018. 06. 22.

Volt szerencsém a regényhez, és ahhoz képest ez a film számomra hatalmas csalódás. Halál unalmas adaptáció lett, annyira nem volt koncepció mögötte, hogy az már fájdalmas. Okés, végig lehet ülni, de nem igazán tudom, kinek is ajánlhatnám...

Bady   2018. 06. 21.

Unalmas és érdektelen sztori két nagy színésszel, szép fényképezéssel.... Erre most mit lehet mondani? Legfeljebb is csak közepes, de akkor már tényleg csak a főszereplők iránti tiszteletből.

Reda Kateb
Reda Kateb
Alicia Vikander

Wim Wenderstől megszokhattuk már, hogy pont annyira izgatja a fikció világa, mint a dokumentumműfaj. A Merülés a szerelembe című mozija egyszerre próbál eleget tenni az ismeretterjesztésnek és a melodrámai kívánalmaknak. több»

Nem igazán ajánlom a Merülés a szerelembe című filmet, maximum otthonra háttérzajnak, vagy elalvós filmnek tudom elképzelni. Aki viszont mégis beül rá, ne egy romantikus filmre számítson, így a zsebkendőket sem igazán kell elővenni, nyugodtan lapulhatnak a táska alján is. több»

A film alapjául szolgáló regényben Danielle Flinders karaktere ausztrál-karibi származású. A főszerepet azonban egy svéd színésznő, Alicia Vikander alakítja.

J.M. Ledgard azonos című regényének filmadaptációja.

A film forgatása 2016. április 12-én kezdődött meg. A stáb dolgozott Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, a Feröer-szigeteken és Dzsibutiban is.