indingo   2018. 08. 04.

Annyira semmilyen, hogy az már fáj. A története rém gyenge és érdektelen. A színészek az egyik kedvenceim, de így is csak 2 pont.

VvV   2018. 10. 30.

Eléggé darabos a film története. Hamar összejön a párocska, majd szétválik és elmarad az újbóli egymásra találás.

Bazzzsi   2019. 01. 10.

A története igazi romantikus dráma. A hangulata engem beszippantott, de a történet kevésbé. Így közepes.

Hakker   2018. 10. 21.

Eddig ez a Wenders film tetszett a legjobban.Nem volt annyira mesterkélt ,mint általában a filmjei, és a történetvezetés is tetszett. Egyszer érdemes megnézni.

Lonka   2018. 08. 26.

Sajnos eléggé unalmas és semmitmondó történet, ahol az érzelmek sem jönnek át.

Reda Kateb
Reda Kateb
Alicia Vikander

Wim Wenderstől megszokhattuk már, hogy pont annyira izgatja a fikció világa, mint a dokumentumműfaj. A Merülés a szerelembe című mozija egyszerre próbál eleget tenni az ismeretterjesztésnek és a melodrámai kívánalmaknak. több»

Nem igazán ajánlom a Merülés a szerelembe című filmet, maximum otthonra háttérzajnak, vagy elalvós filmnek tudom elképzelni. Aki viszont mégis beül rá, ne egy romantikus filmre számítson, így a zsebkendőket sem igazán kell elővenni, nyugodtan lapulhatnak a táska alján is. több»

A film összbevétele 808 249 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 941 901 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló regényben Danielle Flinders karaktere ausztrál-karibi származású. A főszerepet azonban egy svéd színésznő, Alicia Vikander alakítja.

J.M. Ledgard azonos című regényének filmadaptációja.

A film forgatása 2016. április 12-én kezdődött meg. A stáb dolgozott Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, a Feröer-szigeteken és Dzsibutiban is.