Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Bady   2018. 06. 23.

Két ekkora tehetséget epazarolni egy ilyen gyatrán megírt forgatókönyvű és megrendezett filmre szabályosan bűn. Magamat nem is, de McAvoyt és Vikandert sajnálom ezért a filmért. Felejtsük ezt el gyorsan, ha pedig még nem láttad, kerüld el messziről.

Bady   2018. 06. 22.

Volt szerencsém a regényhez, és ahhoz képest ez a film számomra hatalmas csalódás. Halál unalmas adaptáció lett, annyira nem volt koncepció mögötte, hogy az már fájdalmas. Okés, végig lehet ülni, de nem igazán tudom, kinek is ajánlhatnám...

Bady   2018. 06. 21.

Unalmas és érdektelen sztori két nagy színésszel, szép fényképezéssel.... Erre most mit lehet mondani? Legfeljebb is csak közepes, de akkor már tényleg csak a főszereplők iránti tiszteletből.

anonym   2017. 10. 29.

Az tény, hogy Alicia Vikander és James McAvoy kettőse nagyon jól működött a filmben, de volt valami tőlük karakteridegen, amitől egy idő után lepergett róluk a szerep. Ez egy kissé zavaró volt a számomra, hiszen a film képi világa, alaphangulata mindenképpen próbálta erősíteni a köztük lévő kötődést, de hiába az a fokozódó drámai feszültség egyszerűen nem tudtam hitelesnek találni az ő történetüket.

Gino   2017. 07. 13.

Bár egész kellemes ez a közel másfél órás játékidő, én szerintem lehetett volna még ezt "nyújtani". Nagyon sok minden nem került bele egyszerűen a filmbe, amitől sokkal valóságszerűbb lehetett volna a film. Ettől eltekintve szerintem egy korrekt alkotás.

Reda Kateb
Reda Kateb
Alicia Vikander

Wim Wenderstől megszokhattuk már, hogy pont annyira izgatja a fikció világa, mint a dokumentumműfaj. A Merülés a szerelembe című mozija egyszerre próbál eleget tenni az ismeretterjesztésnek és a melodrámai kívánalmaknak. több»

Nem igazán ajánlom a Merülés a szerelembe című filmet, maximum otthonra háttérzajnak, vagy elalvós filmnek tudom elképzelni. Aki viszont mégis beül rá, ne egy romantikus filmre számítson, így a zsebkendőket sem igazán kell elővenni, nyugodtan lapulhatnak a táska alján is. több»

A film alapjául szolgáló regényben Danielle Flinders karaktere ausztrál-karibi származású. A főszerepet azonban egy svéd színésznő, Alicia Vikander alakítja.

J.M. Ledgard azonos című regényének filmadaptációja.

A film forgatása 2016. április 12-én kezdődött meg. A stáb dolgozott Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, a Feröer-szigeteken és Dzsibutiban is.