Merülés a szerelembe (2017)

Submergence

Reda Kateb
Reda Kateb

Szilonka   2020. 08. 28.

Ilyen különleges szereposztásban ilyen vérszegény filmet csinálni. Az eleje még tetszett, de vége elég zavarosra sikeredett.

indingo   2018. 08. 04.

Annyira semmilyen, hogy az már fáj. A története rém gyenge és érdektelen. A színészek az egyik kedvenceim, de így is csak 2 pont.

Bazzzsi   2019. 01. 10.

A története igazi romantikus dráma. A hangulata engem beszippantott, de a történet kevésbé. Így közepes.

VvV   2018. 10. 30.

Eléggé darabos a film története. Hamar összejön a párocska, majd szétválik és elmarad az újbóli egymásra találás.

Lonka   2018. 08. 26.

Sajnos eléggé unalmas és semmitmondó történet, ahol az érzelmek sem jönnek át.

Greeta   2019. 07. 29.

Kellemes hangulatot tudott teremteni a film. Átjött a két főszereplő közti kémia. A végét picit sajnálom, olyan semmilyen.

anonym   2017. 10. 29.

Az tény, hogy Alicia Vikander és James McAvoy kettőse nagyon jól működött a filmben, de volt valami tőlük karakteridegen, amitől egy idő után lepergett róluk a szerep. Ez egy kissé zavaró volt a számomra, hiszen a film képi világa, alaphangulata mind... több»

A film összbevétele 852 319 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 941 901 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló regényben Danielle Flinders karaktere ausztrál-karibi származású. A főszerepet azonban egy svéd színésznő, Alicia Vikander alakítja.

J.M. Ledgard azonos című regényének filmadaptációja.

A film forgatása 2016. április 12-én kezdődött meg. A stáb dolgozott Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, a Feröer-szigeteken és Dzsibutiban is.

A Merülés a szerelembe világpremierje 2017. szeptember 10-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A filmet nagyon negatív kritikai fogadtatás övezte. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon mindössze 17 százalékon áll (2018. június).

Nem igazán ajánlom a Merülés a szerelembe című filmet, maximum otthonra háttérzajnak, vagy elalvós filmnek tudom elképzelni. Aki viszont mégis beül rá, ne egy romantikus filmre számítson, így a zsebkendőket sem igazán kell elővenni, nyugodtan lapulhatnak a táska alján is. több»

Wim Wenderstől megszokhattuk már, hogy pont annyira izgatja a fikció világa, mint a dokumentumműfaj. A Merülés a szerelembe című mozija egyszerre próbál eleget tenni az ismeretterjesztésnek és a melodrámai kívánalmaknak. több»