Szaffi (1985)

Szaffi

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Nagyon jó kis mese,és olyan igazán magyar,humoros,szarkasztikus,gunyoros. A szerelmi szál is aranyosan van megcsinálva...és a végén persze minden jóra fordul!!! Pogány Judit talán legjobb szinkron szerepe.

indingo   2019. 03. 19.

Remek rajzfilm fantasztikus ötletekkel, amin felnőttek és a gyerekek együtt szórakozhatnak. A mai gyerekek is élvezettel nézhetik, hisz minden megtalálható benne, ami egy igazi mese kelléke.

Deku   2017. 07. 10.

Bizony mese téren egész jók szoktunk lenni mi magyarok is. Sajnos ez viszont számomra kilóg a sorból mert sem a rajzolása sem pedig a története nem tetszett a filmnek.

GedyPapa   2018. 06. 13.

A magyar mesegyártás egyik, ha nem a legjobb alkotása. Nem olyan, mint amit ma a Pixarnál, vagy a Disneynél megszoktunk, hanem egy igazán szívmelengető, kedves mese, ahol megvan a negatív és a pozitív szereplő. Viszont a negatív szereplő se olyan gonosz, mint amihez a ma gyermeke hozzászokott. Ez adja az igazán pozitív szegmensét.

Yosihiro   2015. 02. 06.

A magyar animáció egyik legjobb alkotása. Mindig csodáltam hogyn tudtak az akkori készítőt ilyen fantasztikust alkotni. Örök mese és ajánlom mindenkinek mert látni kell. Nagyon jó :)

Ms. Akárki   2019. 08. 01.

Remek régi magyar mese. Izgalmas és fantáziadús karakterek és történet. Nagyon szerette régen az egész család. A macska gyönyörűen van megrajzolva. Emlékszem gyerekként ő tetszett a legjobban.

Gigi   2017. 01. 17.

Nagyon szerettem ezt a mesét, annyira kedves, szívmelengető hangulata van.

A film Jókai Mór Cigánybáró és Szaffi című műve alapján készült!

(Yosihiro )

A régi nagy kedvencek (Macskafogó, Lúdas Matyi, stb) technikailag ma már talán kicsit elavulhattak, de annyi szív, humor és emberség volt bennük, hogy még ma is ugyanúgy elvarázsolják a nézőjüket, mint egykoron. Ez a hideg idő tökéletes alkalom arra, hogy jól bekuckózzunk, és újrázzuk Jónásék kalandjait, jól megmelengeti a kis lelkünket, kell ennél több?

8/10 több»