Tarzan

Tarzan
Videók

1999-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Az egyetlen olyan film, amelynek középpontjàban Tarzan àll és Oscar-díjat nyert. Szerző: Bogi87

Tarzan arcát Tom Cruise arcáról mintázták.Szerző: rbernadett

Azt a mozgást, ahogyan Tarzan a fákon csúszkál Tony Hawk profi gördeszkás mozgásáról mintázták.Szerző: ps

A filmet a debütáló "deep canvas," azaz a mély vászon technológiával készítették. Ennek köszönhetően egy élő 3 dimenziós háttér előtt tudnak mozogni a két dimenziós karakterek.Szerző: ps

Tarzan története rengeteg adaptáción esett át. Ettől többször csak Drakula történetét dolgozták fel a filmesek.Szerző: ps

A Tarzan (1999) után 12 évig egy Disney alkotás sem nyert Oscar-díjat. A jeget végül a Paperman (2012) törte meg.Szerző: ps

A film számos utalást tartalmaz a klasszikusnak számító Tarzan, a majomember (1936) című film több jelenetére is. Ilyen például az "Én Tarzan, te Jane" sor, a krokodillal való birkózás és Jane ruhája az utolsó jelenetben.Szerző: ps

Lance Henriksent azért hallgatták meg Kerchak szerepére, mert úgy gondolták, hogy egyedül Henriksen orgánuma elég karakteres az alfahímhez.Szerző: ps

Ez az első Disney alkotás, aminek a címe egy szóból áll.Szerző: ps

A táborban két majom az In the Bagben (1956), a régi Disney rövidfilmben látható tánclépésekkel táncol During Terk musicaljére.Szerző: ps

Ez volt a második Disney alkotás, amelyik két DVD-t tartalmazó gyűjtői változatban is piacra került.Szerző: ps