Halálos tézis

Halálos tézis

Tesis

A Halálos tézis főhőse egy fiatal egyetemista lány, aki szakdolgozata megírására készül. A dolgozat témája a filmen látható erőszak. Angela témavezető tanára megígérte a lánynak, hogy munkájához biztosít filmeket, ezért fel is keresi a helyi videokölcsönzőt. Ott felfedez… Több

Forgatókönyvíró: Alejandro Amenábar, Mateo Gil
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 1997.05.29.
Ana Torrent

2023.03.10 Interfectorem Sabnock

A spanyolok beköszöntek!

A képernyőkön elharapózó agresszióról és a feltolt nézői ingerküszöbről órákat lehetne polemizálni, azonban enélkül is nagyon könnyű megfejteni azt, hogy lassacskán mindkét jelenség hihetetlen problémákat szül. A tévécsatornák egymás fölé licitálva ... Teljes kritika

2020.06.21 elekm90

Alejandro Amenábar első filmje egy jó atmoszférájú, csavaros thriller, eredeti forgatókönyvvel és profi rendezéssel. Azt mondjuk nem teljesen értem, hogyha valaki ennyire nem bírja az erőszakot, mint Angela, a főhősnő, akkor miért választja ezt szakdolgozata központi témájának.

2016.03.31 spikeZ

Egész jó misztikus film, egyetlen hibájaként a hosszú játékidőt tudnám felróni. Volt, hogy már azt hittem, vége a sztorinak, erre jött egy újabb csavar, ami már szerintem nem kellet volna.

2018.12.24 KingPin

Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra ez egy átlagon felüli thriller. Sötét, durva, rejtélyes, végig izgalmas, jók a karakterek. Minden a helyén van.

A film költségvetése viszonylag kicsi volt, 116 millió spanyol peseta, ami körülbelül 696 000 eurónak felel meg.Szerző: Bafam

Ángela szobájában Gus Van Sant Otthonom, Idaho című filmjénék posztere látható.Szerző: elekm90

Miközben Ángela nézi a listát, hogy kik vásároltak Sony kamerát az előző években, feltűnik a nevek közt Alejandro Amenábar.Szerző: dulkap