Tetris

Tetris

filmtro.hu
2023/04/02

Szint teljesítve
Henk Rogers játékfejlesztő és üzletember összefog a Tetris orosz feltalálójával, Alekszej Pazsitnovval, hogy sarkukban a KGB-vel, az orosz állami hatóságokkal és a kapzsi, nyugati versenytársakkal, mindenüket kockára téve világszerte elterjesszék a Tetrist, és ezzel összehozzák életük nagy üzletét. Hogyan jutott el a világ egyik legismertebb számítógépes játéka Moszkvából Magyarország közvetítésével a Nintendo GameBoy-ra, és minden létező játékplatformra? A Tetris rendkívül szórakoztató, lebilincselő módon mutat be nekünk egy olyan háttérsztorit, amiről valószínűleg nagyon kevesen hallottunk. Aki színvonalas szórakozásra vágyik, és nem zavarják a fikciós műfajra jellemző túlzások, az vágjon bele bátran, nem fog csalódni. Több

Roboraptor
2023/04/16

A Tetris izgalmasan filmesít meg egy hihetetlen, „tökéletes” videojáték körül zajlott jogi drámát. A műfaj klasszikus, de túlzott adalékai visszatartják a filmet az igazi nagyságtól. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!