ospir

Taron Egerton

Egy amerikai és egy orosz videójáték-rajongó valószínűtlen barátságot köt, miközben megpróbálják kijátszani a KGB-t és kicsempészni a világ leghíresebb videojátékát a… Több

Rendező: Jon S. Baird
Forgatókönyvíró: Noah Pink
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2023 | Apple TV+ (2023.03.31.)

2024.02.10 ospir

Kockáknak kötelező darab

Szórakoztató, pörgős. Csavarok ide-oda, néha már túlzottan, de elvileg a hasonló fordulatok megtörténtek. Az effektek is kiválóak! Ajánlom!

2023.04.09 erahurka

Jó kis pörgős, szórakoztató limonádé erről a jogi katyvaszról amit a ruszkik meg a játék valós és vélt jogtulajdonosai összekavartak annak idején. Van benne pár megmosolyogtatóan buta pillanat, és némi gagyi CGI megoldás, de az összkép abszolút szere... Több

2023.05.08 Lóri Ádámcsik

Szuper!!

Az utóbbi idők egyik legjobb eredettörténet filmje. Izgalmas, jó a történet, jók a szereplők, jók a zenék, jó a vágás, jó a hangulat. Csak ajánlani tudom!!!

2023.04.13 Török389133

Talán a közepe felé volt egy kicsit unalmasabb rész, de nagyon jó film, meglepően pörgös, gyors ritmusú, érdekes, és nagyon jól össze van rakva.

2023.12.25 Ahoj poplacsek

7/10, rendkívül szórakoztató

A film egy remek nosztalgiamenet volt, nagyon szórakoztató kivitelezésben. Nem ismerem a Tetris valós történetét, úgyhogy nem tudtam felmérni, mekkora rész volt fikció, és mennyi követte a tényleges eseményeket, de lekötött a sztori. Apple Originals filmeket nem szoktam nézegetni, nem ismerem a szokásos színvonalukat, de ez teljesen jól volt vágva, klasszul volt összerakva. Az oroszokat oroszok, a japánokat japánok alakították, akiknek a filmbeli hangja többnyire normálisan beszélt, nem úgy, mint amikor egy amerikai próbál mondjuk oroszul beszélni. Ironikus módon egy orosz beszélt borzalmas amerikai-oroszul, Gorbacsov. Van pár szónyi magyar is a filmben, az mondjuk vicces (nincs magyar szinkron, így eredeti nyelven tudjátok nézni a filmet). A remek történetmesélés és a színvonalas kivitelezés ellenére azért adtam visszafogott pozitív értékelést, mert 2023-ban már lehetne kicsit szofisztikáltabban bemutatni a késői szovjet viszonyokat. Például nem tesszük komolytalanná magunkat olyanokkal, hogy KGB-sek konkrétan megvernek az irodájában egy orosz informatikai vállalat igazgatóját, a rendszer nem így volt kíméletlen. Ez a fajta ábrázolás elmegy egy régi Schwarzenegger- vagy Chevy Chase-filmben, na de 2023-ban már röhejes. Mint ahogy nem pakoljuk tele a szovjet utcaképet NDK és csehszlovák autókkal, ahol ezekből egy se közlekedett annak idején. Azért ezeket nagyvonalúan el lehetett engedni persze. Mindent egybevetve nézésre ajánlott, jó kis film.

A film elején Henk arról beszél, hogy amikor alszik, álmaiban egyfolytában a Tetris darabjait látja és ez egy visszatérő álom minden éjjen át. Ez valójában egy valós jelenség, orvosi nevén úgy hívják, hogy "Tetris Effect" mely tipikus menedzser betegség. A kifejezést Jeffrey Goldsmith újságíró alkotta meg 1994-ben, hogy leírja, amikor valami, amire az ember huzamosabb ideig összpontosít, megjelenik a gondolataikban, felfogásaikban és álmaikban. Aztán az orvostudomány is átvette, majd pontos elemzés és diagnosztizálás után definiálta.Szerző: Bafam

A Tetris szó eredete a görög tetra- (négy) numerikus előtag, és a tennis angol szó összevonásából alakult ki. A tenisz a programozójának (Alexey Leonidovich Pajitnov (oroszul: Алексей Леонидович Пажитнов) kedvenc sportja.Szerző: Curacao86

A Tetris elnevezés oroszul Тетрис-ként írják.Szerző: Curacao86

A Tetris (2023) film munkálataiban, az alapító, Alexey Pazhitnov [(eredeti néven: Alexey Leonidovich Pajitnov (oroszul: Алексей Леонидович Пажитнов) (Moszkva, 1956.03.14.)] részt vett, mint executive producer.Szerző: Curacao86

A Tetris (2023) volt a skót születésű zeneszerző, Lorne Balfe, és Matthew Vaughn második (2.) közös munkája. A következő közös projekt az Argylle (2023) c. film lesz, amiben Matthew Vaughn rendező és producer is.Szerző: Curacao86

(2023. 04. 16.)
A Tetris izgalmasan filmesít meg egy hihetetlen, „tökéletes” videojáték körül zajlott jogi drámát. A műfaj klasszikus, de túlzott adalékai visszatartják a filmet az igazi nagyságtól. Több

(2023. 04. 02.)
Szint teljesítve
Henk Rogers játékfejlesztő és üzletember összefog a Tetris orosz feltalálójával, Alekszej Pazsitnovval, hogy sarkukban a KGB-vel, az orosz állami hatóságokkal és a kapzsi, nyugati versenytársakkal, mindenüket kockára téve világszerte elterjesszék a Tetrist, és ezzel összehozzák életük nagy üzletét. Hogyan jutott el a világ egyik legismertebb számít... Több
A korona
2016