A vérszomjas dada (1990)

The Guardian

Kóborló   2022. 04. 11.

Jól válassz dadát a gyermeked mellé

Sok helyen hallottam már erről a filmről, miszerint hogy egy tipikus 90-es évekbeli horrorfilm lenne, de ezidáig még nem volt szerencsém hozzá, ezért hát a napokban pótoltam ezt az elmaradásomat. Elöljáróban, jómagam sokkal többre és jobb fimre számí... teljes kritika»

Márton   2018. 10. 31.

Babahús reggel, délben, este

Még nagyon nagyon régen egyszer láttam a tv-ben ezt a filmet és amennyire emlékszem, akkor kimondottan tetszett! Most sok sok évre rá az első megnézése után, gondoltam újra megtekintem, immáron felnőtt fejjel és sokkal több horrorfilmmel a hátam mögö... teljes kritika»

juliS   2017. 01. 14.

Hát, én ezzel a filmmel egyszerűen nem tudtam mit kezdeni. Annyira gyenge, már-már kínos alkotás. Összességében unalmas is, szinte semmi jót nem tudok kiemelni, nagyon sajnálom. :(

StephenEt   2017. 08. 22.

Szerintem ezek az alakítások egyszerűen túl lettek tolva, de valami rettenetesen. Oltári nagy ripacskodások zajlanak a cselekményben, így arra tudok következtetni, hogy a színészek sem igazán élvezték a forgatást.

A forgatásokat 1989. június 19-én kezdték meg és 1989. szeptember 15-én fejezték be.

(Kóborló )

A filmnek két vágása készült. Az egyik az, amit mozikban is bemutattak, majd később ezt adták ki VHS-en és DVD-n, míg a másik vágását csak a televízióban mutatták be, és semmilyen más formátumban nem adták azóta se ki.

(Kóborló )

Kezdetben Sam Raimit akarták meggyőzni arról, hogy ő rendezze a filmet.

(Kóborló )

A filmbéli Camillát alakító Jenny Seagrove színésznő sokszor elégedetlen volt a film forgatókönyvével, merthogy többször átírták azt a forgatások ideje alatt, így pedig úgy érezte a színésznő, hogy ez kimondottan nem tesz jót az ő filmbéli karakterének.