88% 1996 szavazat

Kódjátszma

The Imitation Game

2016.10.15 Manson

Izgalmas, fordulatos film, ami igaz eseményeken alapszik. Nem kiszámítható, végig fordulatos és izgalmas. Lekötötte a figyelmemet végig, egy percig sem untatott.

2015.11.20 Robi92

Életrajzi alkotás egy zseni meleg férfiról.Az ilyen filmeket nem mindenki szereti.Izgalmas, megdöbbentő és végig lendületes.Nem gondoltam hogy ennyire jó lesz ez a film!

2015.08.20 Filmzabáló

A magával ragadó filmet vita nélkül a főszereplő viszi el a hátán. Cumberbatch zseniális játéka szerves része a valós eseményeken alapuló műnek, amely képes egyszerre összekapcsolni olyan műfajokat, mint a nosztalgikus történelmi-kosztümös kategória,... Több

2015.03.18 pindurcat

Érdekes ez a különleges atmoszférájú, történelmi alapokra épülő film. A kitartásról szól , a főhős bemutatja, hogy erős ellenszélben is el tudja érni kitűzött célját. Megrendítőek a jelenetek, tartalmas film.

2017.03.21 Péter

Szeretem az igaz történet alapján készített filmeket, és erre egy ékes példa a Kódjátszma. Maga a történet is nagyon érdekelt, de a színészi játék teljesen levett a lábamról.

2016.05.07 anita9215

Jó része eléggé megindító és ezzel egyetemben is nagyon szórakoztató alkotás lett. Nagyon szeretem, hogy a karaktereket nagy odafigyeléssel alakították. Nekem nagyon tetszett.

2015.10.23 Mano35

Moziban láttam és nagyon nagy élmény okozott a film. A színészek alakítása egyszerűen profi és a rendezés is nagyszerű. Izgalmas valós történeten alapuló film Ami végig leköti az embert.

2015.06.08 veszi.peter

Aki szereti az életrajzi drámákat, annak mindenképp javasolnám, mert ez azokból a minőségibb fajta. Turing-ot nagyon jól megformálta Cumberbatch. Valamint a történet és a képi világ is nagyon szép.

2015.04.19 KeriPeti

Kíváncsi voltam a filmre, már csak azért is, mert régen sokat olvastam érdekességképp az enigma feltöréséről, arról, hogy a vh emiatt ért korábban véget 2 évvel. A film szerintem megállja a helyét, amennyit ki lehetett hozni belőle, azt sikerült. Cumberbatch nagyon jól eljátszotta Turing szerepét.

2015.02.17 Norcsi59

Ezt a filmet csak ajánlani tudom mindenkinek. Rendkívül izgalmas, hatásos film történelmi alapokon. Megéri beülni rá. Tetszett a főszereplő elvont karaktere és hogy a komoly történet és mondanivaló mellett humoros részek is voltak benne.

2016.08.25 beus1987

Érdekes film volt, remek történettel. A homoszexualitás egy dolog, nem is értem mi köze van hozzá másoknak.

2015.10.31 katalin19

Aki szereti a történelmet,annak ajánlom a filmet nagyon is. Érdekes a háború alatt mikre derül fény. Nem is gondoltam volna. Ahhoz képest hogy a film nem a legújabb tipusú, igen érdekes nézhető film.

2015.06.29 macikutya

Meglepően jó, egy pillanatig sem unalmas történelmileg is teljesen korrekt filmet tett elénk Morten Tyldum. Benedict Cumberbatch ismét nagyot alakított. Engem magával ragadott pedig bevallom nem sok film képes erre.

2015.03.24 Akodako

Érdekfeszítő, jó feldolgozása a világháborús eseményeknek. Egy olyan témakört ragad ki, ami tényleg érdeklődést felkeltő. Valós történeten alapszik és ettől még izgalmasabb. A színészek is tetszettek benne.