75% 61 szavazat

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

A Holt McCallany által alakított texasi Fritz Von Erich több világbajnoki címet szerzett, és forradalmat indított el az amerikai birkózásban. Túl azon, hogy magabiztosan irányította a ringet és az üzletet, a család igazi patriarchájának szerepét is eljátszotta.
Megszállottsága annak biztosítása… Több

Rendező: Sean Durkin
Forgatókönyvíró: Sean Durkin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2024.03.21. | Cinego (2024.06.20.)
Forgalmazó: MoziNet

Hol nézheted

Zac Efron

2024.07.05 Ahoj poplacsek

5/10 – de még csak a harmadánál tartok

Az A24 filmek iránt erősen pozitívan elfogult vagyok, akartam én ezt élvezni, Isten a tanúm. Mégis abba fogom hagyni, bár amíg megy a portugál-francia, második félideje, addig talán hagyom a háttérben menni, hátha meglátok még benne valamit. A fő bajom az, hogy mindenki, akinek van egy cseppnyi sütnivalója, tudja, hogy a pankráció egy megrendezett majomparádé. Az képes igazinak hinni, aki annak idején azt is elhitte, hogy a mónikasó nem megrendezett. Tudom, léteznek ilyen emberek, kell hogy létezzenek, bár élőben még egyet se láttam. A többi ehhez képest már semmiség, de van, ami még azért említést érdemel, például Zac Efron új, koksztól eltorzult kovácsüllő formájú riasztó fejszerkezete. Ami eddig látszik, az az, hogy van egy nem éppen bölcsész texasi család, ahol az agresszív (na nem fizikailag, de mentálisan) bántalmazó apa jobban tud mindent is, és intézi a pankrátor nagyfiainak az életét, hiszen nyilván azt is tudja, hogy nekik mit kell tenniük. Ez majd biztos gondokhoz vezet hosszabb távon, de ezt én már nem fogom megtudni, hát ez van. A közepes értékelést az eddigiek és a fenntartásaim alapján adom. Komolyan, nem értem, hogy kinek csinálták ezt a filmet. Azt tippelném, hogy redneck pankrációnéző suttyóknak, de ezt el kell vetnem, az A24-nek nem ők a tipikus fogyasztói. De az intelligens nézőknek meg hogy gondolták valódiként eladni a pankrációt? Mi volt itt a terv?

2024.03.28 kabel

Átkok és pankrátorok

A Vaskarom Sean Durkin harmadik egész estés filmje. Az A24 produkció, a felszínen a pankrációból karriert építő Von Erich család valós pillanatait mutatja be, ám a történet ennél sokkal többről szól. Egy munkaközpontú, elnyomó hierarchiába nyerhetünk... Teljes kritika

2024.03.22 Yosihiro

Egy akarat, egy álom

Először is, szeretném megköszönni a Mafab mozijegyét, amit nagy örömmel használtam fel! A film olyan érzéseket mutatott, ami igazából talán az emberi lélek egy darabja lehet. Igazi sportfilm és dráma egyben. Valahogy nekem nem az öröm jött át ezen a... Teljes kritika

2024.03.27 Kittikornis

Elkezdtem... Megijedtem... 30 perc után lekapcsoltam... Pedig engem nagyon érdekelnek a true storys filmek, és nyilván nem a storyval volt problémám, hanem eskü... 48 évesen rettegtem ránézni Zackre! A múltkoriban megjelent szintén új vígjátékában is... Több

2024.01.05 acey

Nem kétséges, hogy Zac Efron pályafutása legjobb alakítását hozta ebben a filmben. Hihetetlen volt látni őt ebben a szerpben, és szerintem a többiek sem maradtek el tőle. Nagyon minden a helyén van a Vaskaromban. Imádtam!

A film 14 026 915 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 977 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

A film világpremierjét a texasi Dallasban tartották ugyanazon az estén, amikor a SAG-AFTRA sztrájk véget ért. A színészek közül sokan a vörösszőnyegen újságírókon keresztül értesültek a sztrájk lezárásáról.Szerző: csd

#2

Színészi karrierjén kívül Ryan Nemeth profi pankrátor az All Elite Wrestling (AEW) csapatában, ahol The Hollywood Hunk néven lép fel. Szerző: csd

#3

Jeremy Allen White 40 kiló izmot szedett fel, hogy eljátssza Kerry Von Erichet.Szerző: csd

#4

Értékelés: 9/10
(2024. 03. 22.)
Noha első ránézésre tipikus pankrátoros sportfilmnek tűnhet, a Vaskarom valójában azonban egy érzékeny családregény arról, hogy egy toxikus személy hogy tudja megmérgezni és tönkre tenni a körülötte élők életét, úgy, hogy észre sem veszi. Több

(2024. 03. 21.)
A kamuütések is tudnak fájni
A Vaskarom eleinte sokkal többet ígér a szokásos életrajzi film/igaz történet paneleknél, hogy aztán végül a pankráció ejtette testi-lelki sebekben elveszve alig tárjon fel valamit szereplőiből és viszonyaikból. Több