V. Henrik

V. Henrik

The King
kota

Timothée Chalamet

Hal, akit V. Henkrikként ismer a történelem, az angol trón jogos örököse. Apja zsarnoki uralkodása alatt az ország háborúba sodródott. A fiú tapasztalanul néz szembe a politika viszályokkal és múltbéli… Több

Ország: Egyesült Királyság, Ausztrália, Magyarország
Premier (HU): 2019.09.02. | Netflix (2021.10.23.)

2023.08.04 Juki-onna

Egy királynak nincsenek barátai. Csak ellenségei és követői.

Tudom, sokan rettegnek, de adjunk egy esélyt ennek a fantasztikus történelmi filmnek a híres Azincourt-i ütközetről. Nem bánjuk meg. Ennek a filmnek remek színészi alakításai, remek forgatókönyve (forgatókönyvírók: Joel Edgerton, David Michôd), rende... Teljes kritika

2020.11.23 elekm90

Éljen a király!

Véleményem szerint brutálisan jó alkotás lett, nem romantizált, hanem egy realista királydráma. Fel lehet róni neki, hogy történelmi tekintetben nem hű az ábrázolás, de egy eredeti forgatókönyv esetében ez szerintem felesleges. Adam Arkapaw operatőri munkája remek, David Michod rendezése profi, a Nicholas Brittell által szerzett zene pedig nagyon passzol a film keserves hangulatához. Timothée Chalametnak nem volt egyszerű feladata, de remek munkát végzett V. Henrik megformálásában, a mellékszereplők közül Sean Harris és Joel Edgerton tűntek ki, de a kisebb szerepekben feltűnő Robert Pattinson és Ben Mendelsohn is jó munkát végzett. A legkiemelkedőbb része a filmnek mégis a szövegkönyv. Ilyen gyönyörű, irodalmi angolsággal megfogalmazott, ugyanakkor bitang erős párbeszédeket rég hallottam, emiatt is erősen javaslom az eredeti nyelven történő megtekintését, szerintem így sokkal autentikusabb élményt tud nyújtani a film.

2020.10.02 indingo

A korszak bemutatása, a ruhák és a hangulat tetszett, illetve a szereposztás is kellően izgalmas volt, de a történet nem tudott megfogni.

2020.10.18 Annuska

A Robert Pattinson, Timothee Chalamet, Joel Edgerton névsor nagyon izgalmas, a film már kevésbé. Engem az eleje még le tudott kötni, de utána nagyon kevés cselekmény volt.

2022.09.29 Victorine

Timothée Chalamet és Robert Pattinson. Hát, nem semmi alakítások vannak ebben a filmben. Le a kalappal a színészek és a rendezők előtt! Aki Pattinsonban csak az Alkonyatos Edward Cullent látja, annak különösen ajánlom figyelmébe.

A film összbevétele 110 587 dollár volt (imdb.com).

A valóságban a trónörökös (Robert Pattinson) nem volt jelen az Agincourt-i csatánál. A filmben csak a dramatizálás miatt szerepel. A csata 1415 októberében történt, a trónörökös pedig 1415 decemberében halt meg vérhasban - írja a St. Denis-i krónikás szerzetes, Michel Pintoin.Szerző: Képkockák

Az Agincourt-i csatát két hét alatt vették fel, 300 emberrel és 80 lóval, Magyarországon. A mocsaras föld eléréséhez hagyták, hogy a lovak bejárják a területet. Az idő annyira meleg volt, hogy a felvételek között megszáradt a föld, így a domboldal több részén is forgattak.Szerző: Képkockák

A Henrik arcán találtható seb történelmileg pontos. A valódi V. Henriket arcon találta egy nyíl a shrewsburyi csatában, 1403-ban, 16 évesen. A filmben ekkor párbajozik Percy Hotspurral. A nyilat eltávolították, de maradandó heget hagyott hátra.Szerző: Képkockák

Minden karakter létezett a valóságban, kivéve John Falstaffot, őt Sir John Oldcastle-ről mintázta William Shakespeare a IV. Henrikben. Szerző: Képkockák

(2019. 11. 07.)
Angol dráma, magyar sár
Úgy tűnik, idén a Netflix sem maradna ki a versenyből: Scorsese tuti filmje előtt még egy Shakespeare-átirattal próbál bejutni a filmes gálára. Több

(2019. 11. 06.)
... tartogat azonban két ütőkártyát, az egyiket Timothée Chalamet-nak hívják, a másikról viszont nem lehet spoilermentesen beszélni, így csak annyit tudok mondani, hogy tessék megnézni. Több

Értékelés: 6.8/10
(2020. 01. 13.)
Aki szereti a történelmi, életrajzi filmeket, a szép látványvilágot és a középkor hangulatát annak egy próbát megérhet a film. Több