Bert a csúcsfegyver

Bert a csúcsfegyver

The Machine

Bertet (Bert Kreischer) utoléri a múltja, amikor őt és apját (Mark Hamill) elrabolják azok, akik 20 évvel ezelőtt, egy oroszországi egyetemi félév során leitták Bertet. A film története Bert Kreischer azonos című stand-up előadásának valós kalandjain alapul, amelyet több mint 85 millióan… Több

Rendező: Peter Atencio
Premier: 2023.05.25. | Telekom TVGO (2023.09.14.) | HBO Max (2024.01.19.)
Forgalmazó: InterCom

2024.02.24 Török389133

Volt 1-2 jó jelenet, de a nagy része hülyeség, és unalmas volt, és Mark Hamillnek is alig volt valami szerepe.

2023.08.25 Tonyka

Kellemes bolondozás, persze hangulat kell hozzá.

Tisztázzuk, számomra az amerikai vígjáték műfaj halott, bár ma már a francia sem remekel. Közepesnél jobbat ők sem izzadnak össze. Szégyenszemre jobban működnek a Drax féle humormorzsák egy szuperhős moziban, mint az erre hivatott vígjátékokban. Jelen alkotás alaptörténete elég szürreális. Viszont ez csak a keretet adja az önismereti úthoz, amit bejár a főszereplő. Ennek hatására még valamiféle jellemfejlődésnek is tanúi lehetünk. Sőt ha jobban nagyító alá vesszük a dolgokat, rájövünk, hogy kapunk némi görbe tükröt az úgynevezett celebkedéses közösségi média hatásáról. Nevezetesen, hogy magánéleti eseményeket is közvetítünk, amivel akár a családunknak is ártunk. Mark Hamill láthatóan élvezi a szereplést, és a karakter is jól áll neki. Megkapjuk a szokásos zűrös apa-fia konfliktus vonalat is. Erre jön rá az orosz maffia, persze semmi sincs komolyan tálalva, de nálam abszolút működött. Az akciók egészen jól vannak megkomponálva. Aki látott már videókat, képeket orosz szélsőségekről, az rájön, hogy nem is annyira szürreális, amit lát. Talán ezt akarták kihangsúlyozni, vagy tudatosan felhasználni a bugyuta végletekkel. Iva Babić kiváló választás volt Irina karakteréhez. Amekkora agymenésnek tűnik az egész, ahhoz képest jó szórakoztam rajta. Laza humoros akciófilm, de kell hozzá türelem, h befogadjuk. Ha ez megvan, akkor nincs vele gond.

2024.01.22 Fikatours_blogger

Nehezen hangolódtam rá a filmre, de a végén már tudtam röhögni néhány poénon. Az apa-fiú konfliktus (és megoldása) az én ízlésemnek túl gejl, de a történet mindenképp jobb egy közepesnél.

2023.08.19 puszpang

Vállalható limonádé

Abszolút működik mint felejtős, könnyed akcióvígjáték. Ilyet láttunk már eleget, senki ne várjon egyedi történetet. De amire szánták, arra teljesen megfelelő. És itt-ott azért akad minimális mondanivaló is.

2023.08.26 aliasteáscsésze

Hulladék.

Kukába való. Mark Hamillról sokat elmond, hogy csak ilyen nulla értékű alkotásokban kap szerepet.

Peter Atencio és Joseph Trapanese korábban a Jean-Claude Van Johnson (2016) című filmben dolgozott együtt.Szerző: csd

A film Bert Kreischer rövid oroszországi tanulmányútjának igaz története alapján készült.Szerző: csd

Oliver Stone a 2000-es években megpróbált filmet készíteni Bert Kreischer életéről.Szerző: csd

A film 20 évvel a hírhedt oroszországi vonatrablása után játszódik.Szerző: csd