
Vélemények (11)
Nehezen barátkoztam meg ezzel a filmmel, eleinte furának találtam, de második megnézésre megtetszett. Vannak filmek, melyeknél a második (vagy akár harmadik) megtekintés után változik meg a véleményem. Itt is éppen ez történt. Később fedeztem fel Dai... Több
Karen Dionne 2017-es bestsellere mélyre hatol a toxikus szülő-gyermek kapcsolat és a gyerekkori traumák feltárásában. A különleges látásmódú és finom szenzibilitású regény (mely Andersen azonos című, gyönyörű meséjéből és részben az írónő saját élmén... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Neil Burger három kitűnő filmet is rendezett eddig: Csúcshatás, A beavatott és az Életrevalók. Ám ezúttal minden igyekezete dacára közepes lett A lápkirály, egy nem túl eredeti sztorival. Gyenge a script és a rendezés is, nem beszélve a színészi telj... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Sajnos minden csak közepes. Történet, színészi játék, történetmesélés és technika egyaránt. A Marsh King's Daughter egy elég sokszor látott családi drámát dolgoz fel, viszonylag unalmasan és nulla mondanivalóval. Egy visszaemlékezős családi traumát k... Több
Néhol izgalmas thriller A lápirály lánya, de akadnak benne hitelességi problémák, és bár Neil Burgertől szokatlan, de rendezési gyengeség is. A forgatókönyv sem túl eredeti az apáról, aki túszként tartja fogva saját családját egy elhagyott erdő kellő... Több
Nincsen ezzel a filmmel nagy gond, csak cseppet sem tud feszültséget teremteni, és kiszámítható, ha az ember látott már kettő másik hasonlót. Lehet, egyszer elolvasom a könyvet is, mert a film több jeleneténél is eszembe jutott, hogy ez leírva biztos... Több
Hasonló filmek
A film színvonala enyhén szólva is hullámzó. Vannak jó karakterek a történetben, de máskülönben sok ponton meg teljesen leül. Minden összevetve ez egy erős közepes nálam még így is.
Szerintem is elsősorban Daisy Ridley-nek járt ez az alakítás, nálam nagyon bebizonyította, hogy képes jó színészi teljesítményt hozni, és ehhez járt is egy jó sztori. Érdemes beülni rá!
Többet is ki tudtak volna hozni belőle. Sajnos elég gyengécskére sikerült. Valahogy előre tudni lehetett már az elején, hogy mik lesznek a történések. Tekerni azért néha kellett benne. Nem volt benne semmi alja dolog.
Nagyon vártam ezt a filmet, az előzetese felkeltette az érdeklődésemet. Annyira lapos és kiszámítható volt az egész, sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a történetből, kár érte. Egynek elmegy kategória lett belőle, sajnos.