A csodák útján

A csodák útján

The Miracle Club

Ballyfermot, Írország, 1960. Egy Dublin külvárosában élő, keményen dolgozó közösség élete a hűség, a hit és az összetartozás hagyományaiban gyökerezik. A ballyfermoti nőknek azonban egyetlen álmuk van: megízlelni a szabadság ízét, és kiszabadulni a családi élet börtönéből. Ehhez részt kell… Több

Ország: Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2023.11.09. | Cinego (2024.02.01.)
Forgalmazó: ADS Service

Laura Linney
Maggie Smith

2024.04.21 Ahoj poplacsek

5/10 – A busz menő volt meg a ruhák

Ennek a filmnek mindjárt az elején kiemelem a legnagyobb erényét, méghozzá azt, hogy látványos retró elemekkel jeleníti meg a 20. század közepének dublini és lourdesi helyeit, a kettő között ultramenő autóbusszal mennek, csiribiri színes ruhákban. Néhány nő, egy néma gyerek meg egy pap lecsapatnak Lourdesbe, mert nyertek oda ilyen szent jegyet a vallási közösségükben valami tehetségkutatón. A film közepéig tart, mire sikerül kinyomozni, hogy ki kicsoda, ki kinek a kije. Aztán kiderül, hogy a történet kissé karcsú. Hát dióhéjban ennyi.

2024.02.18 indingo

A szereposztásra felkapja az ember a fejét. A történet egy erős közepes, érzelmes darab.

2023.11.10 Haj

Egy ilyen szereposztást látva én nagyon vártam a filmet, és bár nem is csalódtam benne, nekem valahogy túlságosan könnyedre volt véve a hangneme.

2023.11.09 Nicolas

Egész egyszerűen jólesett a lelkemben ez a film...amolyan kellemes hangulatú, mégis tartalmas történet.

A film 5 672 310 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 969 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az ír médiában enyhén kritizálták, hogy az ír nőket játszó két főszereplő (Maggie Smith és Kathy Bates) valójában nem ír (Smith angol, Bates pedig amerikai). Laura Linney szintén amerikai, de az ő karakterének akcentusát a történet megmagyarázza.Szerző: csd

A filmben három Oscar-díjas színész is szerepel: Brenda Fricker, Maggie Smith és Kathy Bates; valamint két Oscar-jelölt: Stephen Rea és Laura Linney.Szerző: csd

Joshua D. Maurer és Alexandre Witlin producerek már több mint 18 éve próbálták megvalósítani ezt a projektet. Maurer eredetileg 2005-ben adta el a projektet az HBO-nak, és James Smallhorne író is vállalta a rendezést, a szereposztás pedig Maggie Smith, Kathy Bates, Joan Allen, Claire Danes és Brenda Blethyn volt, de a projekt nem jutott előre. Maurer és Witlin soha nem adták fel a reményt és a filmbe vetett hitet, és évről évre folytatták, hogy megtalálják a finanszírozást a film elkészítéséhez. Szerző: csd

Mrs. Fletcher
Ez így nem OK