NA

Az új pápa

MP170506   2020. 05. 31.

Jude Law és John Malkovich alakítása zseniális. Nagyon jó sorozat, bár az Ifjú pápa nekem jobban tetszett. De ez is egy fordulatos, lebilincselő sorozat.

Adepto   2020. 03. 13.

Az új nem mindig jobb

SPOILERES KRITIKA Az új pápa Az ifjú pápa című sorozat tulajdonképpeni 2. évada. Ott folytatja a sztorit, ahol az előzőt hagyta. Megtudjuk, hogy XIII. Pius, miután az előző évad utolsó részében rosszul lett és elájult, kómába került, és nagyon kevés az esély arra, hogy valaha is felébred. A konklávé meg is szavazza az első új pápát, aki II. Ferenc néven kezdi meg a ténykedését, de nem élvezheti sokáig ezt a pozíciót, ugyanis elteszik láb alól. Utána kerül képbe a John Malkovich által életre keltett Brannox, akit megválasztanak a második új pápának, és felveszi a III. János Pál nevet. Erősen indít tehát ez a széria is, így várható volt, hogy nem fogja visszafogni magát, és a továbbiakban is találkozhatunk akár megbotránkoztató jelenetekkel. Eleve a főcímzene és az alatta futó "apácatánc" is előrevetíti ezt... Nekem néhol inkább polgárpukkasztónak tűnt és kissé túljátszottnak, de azért Voiello és a később csodásan felébredő Pius hozta az elvárt formát. Jude Law lubickolt Pius szerepében, habár az első évadban (mivel ott főszereplő volt) jobban ki tudott bontakozni. Ahogy ő megjelent a színen, magával ragadott a kisugárzása. És ez itt is így történt, felüdülést hozott a számomra. Ami még nekem a kissé túltolt stílus mellett nem tetszett, az a terrorizmus jelenléte, bár az utolsó részre megtudjuk, miért is volt fontos a folyamatos megjelenítése. Az utolsó rész nagyon erősre sike... több»

Sharon Stone
Marilyn Manson
Ludivine Sagnier
Antonio Petrocelli
John Malkovich

Feltűnést, felháborodást, elragadtatást, olykor leszólást váltott ki Paolo Sorrentino és az HBO sorozata, mikor egy eddig tabutémát – a pápaság szentségének kritikáját – hozta be a nézők ebédlőjébe, számtalan tanulsággal és hibával. több»