Az új játék

Az új játék

Le nouveau jouet

Egy elkényesztett fiú unalmában épp egy új játékot keres magának a boltban. A srácnak mindenen megvan, így egy hirtelen jött ötletként a biztonsági őrt választja új játékul, akinek környezete egyszerűen nem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel.

Ügyefogyott hősünknek hatalmas összeget… Több

Rendező: James Huth
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2022.12.22. | Telekom TVGO (2023.03.30.)
Forgalmazó: Vertigo

2023.04.19 summerfallmediagroup

Azért Kovács Andris Bátorkánk szinkronhangja nagyon ott van

Sablonos történet, de az eredeti szinkronhoz képest felemelő kivitelezés a magyar változatot nézni. Az amúgy YouTuber Kovács András Bátor (Andrex459) nagyon jól hozza a szüleit sosem kedvelő, dúsgazdag ficsúr hangját, aki azt tesz, amit akar, a kutya sem figyeli, de titokban egy szerető családra vágyik. A francia (az eredeti) szinkron borzalmas, lehetőleg magyar szinkronnal nézzétek. Humoros, könnyed, a gyereknek magyarázható háttér-mondanivalóval. A magyar szinkronban legalább értelmezhető a karakterek mondanivalója is, nem csak azért mert magyarul szólalnak meg, hanem mert a franciák hangjátéka valami borzalmas.

2023.04.08 acura steve

Szerintem jól sikerült, könnyed humoros érzelmes vígjáték!

2022.12.22 ferenczijj

Nagyin szerettem az eredetit és valahol számítottam is rá, hogy nem lesz egy nagy eresztés, de ez minden képzeletemet alulmúlta.

2022.12.23 Péter

Ez a film pont olyan lett, mint amire számítottam. Könnyed, de nagyon butácskán megfogalmazott mondanivalóval, amin a humora sem javít.

A film összbevétele 5 600 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 535 447 forintot termelt. A hazai mozik összesen 22 330 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

James Huth együttműködött partnerével, Sonja Shillitóval, aki társszerzőként és művészeti vezetőként dolgozott Az új játékon.Szerző: csd

Alexander király gyerekszobájának kialakításához Sonja Shillito művészeti vezető és Stéphane Makedonsky vezető dekoratőr retro-futurisztikus, japán stílusú, manga elemeket tartalmazó dekorációt készített, kissé rideg, dizájnos stílusban, amely nem árulja el azonnal a játékosságát.Szerző: csd

A filmet egy Rochefort-en-Yveline-i kastélyban forgatták, amelyet általában fogadásokhoz és vállalati szemináriumokhoz bérelnek. A helyszínt a koronavírus-járvány alatt a stáb két hétig használhatta. A külső kertekben és a környező erdőkben játszódó jeleneteket két másik kastélyban forgatták.Szerző: csd

Daniel Auteuil és Jamel Debbouze szomszédok, gyakran összefutnak. A közös munka Az új játékban saját elmondásuk szerint szinte természetes volt számukra.Szerző: csd